Magyarországot ünneplik a japán katasztrófa túlélői

Japán fiatalok által előadott magyar táncok és énekek kíséretében nyitották meg a fukusimai magyar Kidzuna hetet szombaton.


A rendezvénysorozattal a két évvel ezelőtti földrengés, cunami és atomerőmű-baleset által sújtott régió köszönetet mond Magyarországnak, amiért a katasztrófákat követően Hódmezővásárhely városa fukusimai fiatalokat látott vendégül.

Az Inavasiro városában rendezett megnyitón a 2011-ben az alföldi város által kéthetes magyarországi vakációra meghívott 15-19 éves gyerekek rövid beszámolót tartottak élményeikről: elmondták, hogy legtöbbjük ekkor járt először külföldön, legemlékezetesebb élményként a hódmezővásárhelyi íjászatot és az ostor használatának kipróbálását, a gokartozást, illetve a magyar állam- és kormányfővel való találkozásukat említették.
 
Ismerkedés a magyar kézművességgel, amikor a fukusimai diákokat vendégül látta Magyarország. (Fotó: MTI)

A gyerekek egyikére olyan mély benyomást tett a Magyarországon eltöltött két hét, hogy közölte: az érettségi letétele után Magyarországon szeretne továbbtanulni.

Kidzuna: emberi kapcsolat, baráti kötelék

Hódmezővásárhely kezdeményezése a Kidzuna projekt nevet viselte, amely kifejezést a japánok az emberi kapcsolatokra, baráti kötelékekre alkalmazzák. A két évvel ezelőtti projektre emlékezve a fukusimai magyar hét is ezt a nevet kapta.

A megnyitón a fukusimai Kodály-kórus is fellépett, magyar néptáncot művelő japán fiatalok pedig csárdást adtak elő. A Kidzuna héten emellett magyar népies hímzéseket készítő japánok is közszemlére teszik munkáikat, és az ország turisztikai látványosságai is bemutatásra kerülnek.

A szombati ünnepségen részt vettek Fukusima prefektúra parlamenti képviselői, köztük Gemba Kóicsiró volt külügyminiszter is, akik köszönetet mondtak Magyarországnak a régió gyermekeinek nyújtott segítségért, és azt hangsúlyozták, hogy Hódmezővásárhely felajánlása hozzájárult a magyar−japán barátság mélyítéséhez.

Több magyar vonatkozású emlék is van Fukusimában

Inavasiróban egyébként több magyar vonatkozású érdekesség is található: a városban egy híresebb magyar gyártól kristályokkal is dolgozó üvegmanufaktúra működik, amelynek bejáratát a Lánchíd lámpaoszlopairól másolt világítótestek szegélyezik, emellett egy, a tokiói magyar nagykövetség által ültetett, s a két nép barátságát jelképezni hivatott cseresznyefa is található a fukusimai településen.

Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!

Kapcsolódó írásaink

Kapcsolódó írásaink

Most zajlik a földkerekség egyik legszebb virágzása - megmutatjuk!

Március végével és áprilisban egy hatalmas, színpompás hullám söpör végig Japánon. A városok, kertek, hegyek és völgyek rózsaszínbe és fehérbe borulva ünneplik a tavaszt, a világ pedig tátott szájjal irigykedik a képek láttán.

Japán legszebb oldala - Lenyűgöző fotók!

Festményszerű képek a távol-keleti ország esős évszakban megmutatkozó, csodálatos arcáról.

Elképesztő csipke-alkotások papírból!

A csipkeszerű alkotások elkészítéséhez emberfeletti türelemre an szüksége, de a végeredmény megéri a munkát!

Földöntúli illúziónak hat az éjszakai Tokió

Sokrétű és izgalmas fotósorozaton keresztül nyerhetünk bepillantást a neonfényben úszó város éjszakai életébe.

Így tagadj le 10 évet a korodból - a japán nők titka!

Tudtad a japán nők szépségének titkát? Nos, egyesek szerint a kisimult arcukat, elragadó mosolyukat, gyönyörű bőrüket a rizsnek köszönhetik. A rizses módszert már évszázadok óta használják, és nagyon úgy néz ki, hogy bevált.


NAPI BOLDOGSÁG