A betegségek lelki okairól: először magunkban, ne a patikusnál keressük a megoldást


A tél egy gyönyörű évszak. A síelés, a szánkózás, a karácsony, a havas táj, a forralt bor és a fahéj illata juthat eszünkbe róla. Na meg a hideg, a fázás, és a megbetegedések. Ilyenkor gyakran maradunk otthon, meleg takaróba burkolózva és forró teát iszogatva próbáljuk túlélni a köhögést, lázat és fejfájást. Általában ilyenkor az az első dolgunk, hogy gyógyszertárba rohanunk és a kis bogyóktól várjuk a segítséget, ám ez nagy hiba. A megbetegedések okát magunkban kell keresni!

A betegségek a szervezet lelki és egyensúlyi megbomlásából alakulnak ki, ám ez gyakran visszavezethető a csecsemőkori traumákra és sérülésekre is. Korábban már írtunk arról, hogy Dr. Bagdy Emőke szerint a betegségeinkért mi is felelősek vagyunk és hasonlóan gondolja ezt Dr. Hamer, az Új Medicina feltalálója is, aki szerint minden betegséget egy sokkoló konfliktus okoz, amely teljesen váratlanul éri az embert. Hamer szerint például senki sem halhat bele magába a rákba, ugyanis az a stressz, amit egy ilyen diagnózis közlése okoz, már önmagában elegendő lenne ahhoz, hogy a beteg teljes életerejét elvegye.

Lelki egészségben átvészeljük a telet megbetegedés nélkül


Mindenki úgy él, ahogy érez, és úgy cselekszik, ahogyan gondolkodik. Ám a gondolatok a testben jelennek meg, és ha ezek a gondolatok valamiért felborulnak, a testbe áramló energiák is felborulnak. Így elmondhatjuk tehát, hogy sok esetben pszichikai tényezők járulnak hozzá, hogy a düh, az öröm, a szorongás, vagy a gondterheltség is betegséget hozhat létre.

Ha gyógyszert veszünk be, akkor az okozatot csökkentjük ugyan, de ez csak tüneti kezelés. A teljes gyógyuláshoz a probléma gyökerét kell megtalálni és megoldani. Nem pillanatnyilag kell legyőzni, hanem örökre meg kell szüntetni. Az egészség igazi útja pedig a helyes önismeret, a pozitív gondolkodás, önmagunk elfogadása valamint a harmónia és a szeretet megteremtése a lelkünkben- írja a Dr. Balaicza Erika belgyógyász, főorvos, alternatív orvoslás szakértő, Kurt Tepperweinre hivatkozva.

Az egészség útja az önbecsülés, önismeret és pozitív gondolkodás


Most pedig nézzünk néhány betegséget, amely a testünk jelzése lehet:

Alkoholizmus – Talajvesztettség, értéktelenség tudata. Lelkiismeret – furdalás. Az Én elutasítása.

Allergia – Félelem. Lemondás a hatalomról. „Kire vagyok allergiás?” Teremtő erők fel nem ismerése.

Álmatlanság -  Félelem, nyugtalanság, bűntudat. Félelem a szellemvilágtól.

Bőr – Az egyéniség védőburka. Elfojtott harag. Fenyegetettség érzet. Érzelmi állapot visszatükröződése.

Cukorbaj -  Visszafogottság, mély fájdalom, szeretethiány, sóvárgás a múlt emlékei iránt (szép lett volna, ha..)

Emlékezetkihagyás (Amnesia) – Félelem, menekülés az élettől, akaratgyengeség.

Epekőbántalom -  Keserűség, keménység, büszkeség, rosszallás.

Fejfájás -  Kemény önkritika. Az én alábecsülése.

A fejfájás egyik kiváltó oka lehet az túlzott önkritika és az én alábecsülése is


Fekély – Önbizalomhiány, emésztő gond.

Fogak -  Elhatározások. Rágódás a helyzetek miatt. Fontos döntések halogatása. Képtelen az átgondolásra és az elhatározásra.

Gyógyszer vagy kábítószer függőség – menekülés az én elől. Önszeretet hiánya.

Idegesség – Lázas kapkodás, bizonytalanság, aggódás, erőfeszítés, félelem.

Reuma – Tehetetlenségérzet, szeretethiány, keserűség, neheztelés.

Kötőhártya gyulladás -  Harag és csalódottság az életben látottak miatt.

Pajzsmirigy – Sértődöttség. „Soha nem tehetek azt, amit akarok. Mikor kerülök sorra?”



Érdemes tehát egy - egy betegség kapcsán elgondolkodnunk azon, ahogy mi történt velünk az elmúlt időszakban, mi válthatta ki azt a rossz közérzetet, és rosszullétet, amely minket jellemez. Ha pedig megtaláltuk a választ és megpróbáljuk helyrehozni lelkünk gondjait, a betegségünk is valószínűleg a múlté válik. Ha pedig nem, akkor valóban javasolt orvoshoz, gyógyszerészhez fordulni, ám ez mindenképpen csak a második lépés legyen.


Szilágyi-S. Erika/ Pozitív Nap

Források:

Dr. Balaicza Erika oldala 

Szimpatika 


Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!

Kapcsolódó írásaink

Kapcsolódó írásaink

Erre a 4 dologra kell választ adnod advent időszakában

Advent a december 25-e előtti negyedik vasárnappal kezdődök és karácsonyig tart. Eredete a 4. századik nyúlik vissza, amikor VII. Gergely pápa négyben határozta meg az adventi vasárnapok számát. Így tehát idén december 3-ára esett advent első vasárnapja, ekkor kezdődik meg hivatalosan az egyházi esztendő.

dolog, amit az igaz barátok másképp csinálnak

Mi az, amit megtesznek egymásért egy jó barátságban? Öt pontban összefoglaljuk neked, amire - szerintünk - megéri odafigyelni.

"422 barátom van, mégis magányos vagyok."

"Ahogy kinyitjuk a számítógépünket, becsukjuk az ajtókat." Gary Turk versében felhívja a figyelmünket arra, hová vezethet az, ha elhanyagoljuk a valódi életet.

A fohász, ami átsegítette a nehéz időszakokon "A kis herceg" íróját

Antoine de Saint-Exupéry, a híres francia író, akinek bölcs gondolatait nem csupán "A kis herceg" művéből ismerhetjük. Az egyik legcsodálatosabb fohász is tőle származik. Élete, pilótaként sem volt félelmektől, szorongásoktól mentes, és az egyik legnehezebb időszakban a következőket vetette papírra

Ismerd fel időben a cukorbetegséget!

Magyarországon több mint félmillió regisztrált cukorbeteg ember él, és további 250 ezer azoknak a száma, akik valójában cukorbetegek, de nem tudnak róla vagy még nem vettek részt diabétesz-szűrésen.


NAPI BOLDOGSÁG