A Kemény-legények már a legjobb 4 között, a Merész-lányok még harcolnak a negyeddöntőbe jutásért

Négy meccs, négy győzelem - a magyar férfi vízilabda-válogatott már biztosan negyeddöntős a hollandiai Eb-n. A nők kedden küzdenek keresztbejátszással a legjobb négy közé jutásért, miután pénteki győzelmük után vasárnap kikaptak az oroszoktól.

Hogy állnak a Kemény - legények?

Madaras Norbert dobja el a labdát.
MTI Fotó: Kovács Anikó

Negyedik csoportmeccsén negyedik győzelmét söpörte be a magyar férfi vízilabda-válogatott a hollandiai Eb-n:
Kemény Dénes alakulata az eddig szintén veretlen görögöket múlta felül két góllal szombat este, ezzel már csoportelső, s egyenes ágon jutott az elődöntőbe.

Eredmény, A csoport, 4. forduló:
Magyarország-Görögország 9-7

A múltban nem egyszer törtek már borsot a nemzeti együttes tagjainak orra alá a hellének legjobbjai, akik nyerni ritkán tudtak ugyan, de "játékgyilkoló" stílusukkal meg-megkeserítették a magyar diadal ízét, olykor kínkeservessé téve a sikert. Ez a szombati, eindhoveni találkozó azonban abba a sorba illett bele, amelybe a simán kivívott magyar győzelmek tartoznak.  "Úgy gondolom, hogy megérdemelten nyertünk. A görögök megpróbáltak lebénítani minket és sok fontos emberelőnyt kiharcoltak így. Mi elég tompán támadtunk, ezért nem lőttünk annyi gólt, amennyit szoktunk vagy amennyit lőhettünk volna." - összegzett Kemény Dénes szövetségi kapitány a győzelmet követően. Újabb sikerével már a legjobb négy között van a magyar válogatott, amely számára a csoportmérkőzések lezárásaként a hatos leggyengébbje, a török csapat következik hétfőn.

A csoport állása: 1. Magyarország 12 pont, 2. Olaszország 9 (61-30), 3. Görögország 9 (51-29), 4. Macedónia 3 (36-43), 5. Hollandia 3 (36-54), 6. Törökország 0

Akcióban a Merész - lányok

A nőknél a hétvége felemás eredményt hozott, ezért a negyeddöntőbe jutás a további eredmény függvénye lesz. A péntek esti összecsapáson egy góllal győzött a parádésan hajrázó magyar női vízilabda-válogatott a hollandiai Európa-bajnokság második csoportkörében a házigazdák legjobbjaival szemben. Vasárnap az A jelű négyes vasárnapi befejezőkörében kikapott csapatunk az orosz csapattól, így csoportmásodikként zártak a Merész-lányok a hollandiai Európa-bajnokság félidejében.

Szűcs Gabriella és Viktorija Kurocskina harcol a labdáért.
Eredmény,  A csoport, 2. forduló:
Magyarország-Hollandia 9-8
Eredmény, A csoport, 3.forduló:
Oroszország-Magyarország 12-9

A magyar együttes legutóbbi - előkészületi - meccsét idegenben is megnyerte a hollandok ellen, csakhogy péntek este Eb-csoporttalálkozón, valódi tétmérkőzésen szállt vízbe a két együttes egymás ellen - a németalföldiek otthonában. A kezdeti fej-fej melletti küzdelem után a harmadik negyedben a hollandok húztak el két találattal, de bravúrosnak mondható teljesítménnyel második meccsét is megnyerte a magyar válogatott. Az Európa-bajnoki címvédő oroszok már nagyobb falatnak bizonyultak. 5-5-ig tartotta magát a magyar válogatott, ám a végén a csoportrangadót az oroszok nyerték. Szomorúságra azonban nincsen ok. A csapat csoportmásodikként is esélyes a továbbjutásra. A magyar válogatott kedden 19 órától az úgynevezett keresztbejátszásnál a B csoport harmadikjával vív meg az elődöntőbe jutásért.