Lendülj formába! (És ne add fel!)

A kezdet azonban mindig nehéz. Sokaknak nem (csak) azzal van problémájuk, hogy belevessék magukat a tornázásba vagy épp futásba, hanem inkább a kitartással akad gondjuk. Kár! Mert én azon a véleményen vagyok, hogy kitartással és állhatatos munkával még az elsőre legképtelenebbnek tűnő célok is megvalósíthatóak.

Persze azért csínján a célok kitűzésével: ahhoz, hogy tényleg motiváló legyen a célod, elérhetőnek is kell lennie (nem muszáj mindjárt Kate Moss vagy Rubint Réka fotóját kiraknod a hűtőszekrényre, mert előbbi adottságainak köszönhetően olyan vékony, utóbbi pedig hosszú, kemény munkával érte el, hogy ilyen sportos legyen az alakja).

Merj belevágni!

Legyen a célod konkrét (szeretnék 3 kilót lefogyni, szeretnék a 36-os nadrágomba beleférni, szeretnék lapos hasat, izmos karokat, le akarok futni 5 km-t). Tapasztalatom szerint ez nagyon fontos. Ha csak általánosságban szeretnéd jobban érezni magad a bőrödben, esetleg energikusabbnak, rugalmasabbnak lenni, akkor is érdemes a céljaidat pontosan megfogalmazni.

A célt írd is le, és akár napi szinten emlékeztesd rá magad. Természetesen a végső célt bonthatod kisebb lépésekre is, pl. erre nagyon jó egy edzésterv/pontos diétás étrend.


Azt vettem észre, hogy az ember rengeteg „ellenséggel” kell, hogy megküzdjön, ha változtatni akar. Először is jön a halogatás, jönnek a kifogások, esetleg az elkeseredés, a kishitűség. Talán a környezetünk nem hisz bennünk, mert eddig még mindig elbuktunk, ha hasonló tervbe kezdtünk.

Mit szólnál, ha idén minden másként lenne? Ha megpróbálnál pozitívan tekinteni a jövőbe, és elhinni, hogy képes vagy a változásra? Az alábbi tippekkel remélem, hozzásegíthetlek ahhoz, hogy velem együtt Te is változtass, és sikerélményben legyen részed!

1. Sok kicsi sokra megy!

Nem kell ahhoz minden nap órákat edzened, hogy érezhető legyen a változás. Minden napra tervezz egy kis mozgást. Egyik nap élénk gyaloglás (akár konkrét céllal), másik nap jógázás vagy tornázás könyv/magazin alapján vagy DVD-re otthon, harmadik nap kirándulás, negyedik nap ugrókötelezés vagy hullahopp karikázás, ötödik nap fél óra tánc, lépcsőzés a lift helyett… Egy csomó lehetőséged van a mozgásra!

Természetesen, ha a profi edzésterv motivál, akkor mindenképp javaslom annak összeállítását akár egy szakember, akár az adott sporttevékenységgel foglalkozó blogok, magazinok segítségével. Egyébként én abszolút edzésterv párti vagyok, mert ha megvan kerek perec, hogy melyik nap hány percet és milyen mozgásformát kell beiktatnod az életedbe, akkor kevesebb a kibúvó is.

Ám jelenleg komoly edzésterv nálam nem jöhet szóba, így próbálok minél többet sétálni, kertészkedni a szabad levegőn. Legalább kétnaponta igyekszem végigcsinálni egy 12 perces hasizomgyakorlatokból álló tornaprogramot, mert az a célom, hogy minél előbb visszanyerje a hasam a feszességét. Ami a legmeglepőbb, hogy közvetlenül a gyakorlatok után már látványos az eredmény – ami erőt ad ahhoz, hogy még akkor is időt szakítsak a gyakorlatokra, ha épp úszik a háztartás, vagy álmos vagyok az éjszakai kelések miatt.

2. Az vagy, amit (meg)eszel!

Már ezerszer hallottuk ezt a frázist, mégsem elégszer ahhoz, hogy odafigyeljünk a táplálkozásunkra. Sokszor eszembe jut ez a mondat, mikor épp magamba tömök egy sajtburgert vagy kényeztetem magam egy kis chipsszel. Ilyenkor legszívesebben jól fenékbe billenteném azt, aki ezt a szöveget kitalálta!


Ha viszont úgy kezdem a napom, hogy most aztán egészségesen táplálkozom, és elfogyasztom frissen facsart narancsléből, teljes kiőrlésű pirítósból és zöldségkrémből ill. friss zöldségből álló reggelimet, akkor jólesően gondolok erre a bölcseletre. (Ha! Minden nézőpont kérdése!)

Első lépés az egészséges és boldog étkezéshez vezető úton kipipálva, ugyanis január óta több salátát eszem, illetve megfogadtam, hogy hetente új saláta receptet próbálok ki.

Második lépésként a hónap elejétől kiiktattam az édességeket az életemből, egy-két apró kivétellel. Például a mézet engedélyezem magamnak kis mennyiségben (teába, kávéba), illetve mindenféle gyümölcsöt (banánt is!). Salátákba, müzlibe időnként mehet egy kis aszalt gyümölcs, annak ellenére, hogy tudom, magas a kalóriatartalma.

Ezen kívül ha sütök a családnak egy kis süteményt, akkor abból én is eszem, de próbálok minél kisebb mennyiségben bűnözni. A bolti édességeknek viszont búcsút mondtam egy jó időre! 

Próbálok minél több zöldséget és gyümölcsöt, illetve teljes kiőrlésű gabonafélét fogyasztani, a zsírokat kerülöm, de azért nem vetem meg teljesen. Például nagyon jól esett hétvégén az a lilahagymás zsíros kenyér – de azóta állati zsírnak a közelében sem jártam! Annál több növényi olajat fogyasztok viszont a salátáimra, mert tudom, hogy milyen jótékony hatással vannak a szervezetre. Emellett megpróbálok még jobban odafigyelni a folyadék fogyasztásomra!

Amint látod, nem reformáltam meg az étkezésem teljes mértékben – így sokkal kisebb lesz az esélye annak is, hogy nem tudom betartani a játékszabályokat. 

Te is tehetsz így, vagy dönthetsz szigorúbb diéta mellett, ha azt érzed szükségesnek. De elhatározásod mellett feltétlenül tarts ki! 


Ha kíváncsi vagy a folytatásra, akkor kattints!


Forrás: napiboldogsag.com - Anni

Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!

Kapcsolódó írásaink

Kapcsolódó írásaink

Ismerd fel időben a cukorbetegséget!

Magyarországon több mint félmillió regisztrált cukorbeteg ember él, és további 250 ezer azoknak a száma, akik valójában cukorbetegek, de nem tudnak róla vagy még nem vettek részt diabétesz-szűrésen.

6 pozitív hatás, amiért érdemes kávét innod

Évek óta megy a vita, egészséges-e a kávé, vagy sem. Az egy dolog, hogy nem mindenki szereti a kávét, de aki igen, azt folyamatosan olyan hiedelmekkel riogatják, hogy nem jó kávét fogyasztani.

Ezt adod a gyerekednek, ha sportolni küldöd

Elgondolkodtató írás terjed arról, mit adsz a gyermekednek, ha sportolni küldöd Nem csak erőnlétet vagy jó kondíciót, hanem annál sokkal többet...

Tudod, mi történik a testeddel, ha túl sok cukrot eszel?

Nem sok jó, annyit elöljáróban elárulunk. Ráadásul sajnos az elhízáson túl azért (sokkal) több van ebben a dologban.

A dinnye a nyár legfinomabb gyümölcse, most megtanítjuk, hogyan kell tökéletesen felszeletelni! +VIDEÓ

Nyáron az egyik legegészségesebb szezongyümölcs a görögdinnye. Az óriási "labdát" sokszor alig tudjuk hazacipelni, és türelmetlenül várjuk, hogy lehűljön, hiszen tudjuk, a dinnye hidegen jó. Milyen módszerrel szoktátok felvágni a dinnyét?


NAPI BOLDOGSÁG