Magyar sport: örömhírek

Vízilabda: Keszthelyi gólkirálynő, a férfiak továbbra is az örökranglista élén

Továbbra is az örökranglista élén a bronzérmes
magyar vízilabda-válogatott. MTI Fotó: Kovács Anikó
Ha az elődöntőkből nem is, a harmadik helyről határozó meccsekből a maximumot hozta ki mindkét magyar válogatott a hollandiai vízilabda Európa-bajnokságon: mind a férfi, mind a női csapat bronzérmes lett Eindhovenben. További "részsikerként" a nőknél magyar gólkirályt avattak Keszthelyi Rita személyében, aki hat mérkőzésen 19 alkalommal volt eredményes. A 21 éves játékos a szombati bronzmérkőzésen az oroszok ellen szerzett öt találatával ért fel az első helyre, lehajrázva a holland Iefke van Belkumot, aki 18 gólig jutott. Ami az éremtáblát illeti, az eddigi harminc férfi Eb alapján toronymagasan vezet a magyar csapat, amely 1926 óta 12 aranyat, 5 ezüstöt és - a mostanival együtt - 5 bronzot gyűjtött. A nőknél a válogatott két aranyhoz és 5 ezüsthöz tette hozzá a negyedik bronzérmet a hollandiai kontinensviadal harmadik helyének köszönhetően, ezzel a negyedik az európai medállistán.

Kézilabda: Olimpiai selejtezőként Svédországban szerepel majd a Mocsai-csapat

A dánok vasárnapi sikerével eldőlt, hogy a magyar férfi kézilabda-válogatottnak áprilisban Svédországban kell kiharcolnia a londoni olimpián való részvételt április 6. és 8. között. Mocsai Lajos csapata Göteborgban a házigazda északi együttes mellett a brazilokkal és a macedónokkal találkozik majd. "Megfelelő ambícióval, hittel, nagyon komoly felkészüléssel a szárazföldi labdajátékokban egyedüli magyar csapatként megpróbáljuk kiharcolni az olimpiai részvételt." - nyilatkozta a szövetségi kapitány. Az ötkarikás játékokra a torna első két helyezettje kvalifikálja magát. A magyarok programja:

Parasport: A kerekesszékes vívó Vk-n aranyérmes Szekeres Pál, ezüstérmes a női párbajtőrcsapat

Szekeres Pál megnyerte a tőrözők versenyét a B sérültségi kategóriában vasárnap a németországi Malchowban rendezett kerekesszékes vívó Világkupa-viadal zárónapján, míg a magyar női párbajtőrcsapat a második helyen végzett. A Magyar Paralimpiai Bizottság (MPB) tájékoztatása szerint a 34 tagú mezőnyben Szekeres a selejtezőket négy győzelemmel és egy vereséggel zárta. A folytatásban a nyolcaddöntőben amerikai, a negyeddöntőben francia, a fináléba kerülésért olasz, az aranymeccsen pedig ukrán riválist győzött le. A Dani Gyöngyi, Juhász Veronika, Krajnyák Zsuzsanna összeállítású párbajtőrcsapat kiemeltként az elődöntőben kezdett, ahol 45-32-re verte Lengyelországot. A fináléban Kína túl erős ellenfélnek bizonyult, az ázsiaiak 45-30-ra nyertek. A magyarok egy-egy arany- és ezüst-, illetve négy bronzéremmel zárták a németországi Vk-viadalt.

Gyorskorcsolya: Tóth és Szöllősi nyerte az összetett gyorskorcsolya ob-t, a rövidpályás Eb-n bronzérmes a női váltó

A nőknél Tóth Ágota, míg a férfiaknál Szöllősi Szabolcs nyerte vasárnap a gyorskorcsolyázók összetett országos bajnokságát, melyet a Városligeti Műjégpályán rendeztek. Férfiak: 1. Szöllősi Szabolcs 2. Varnyú Alex 3. Oros Gábor. Nők: 1. Tóth Ágota 2. Orosz Beáta 3. Kiss Zsáklin.

Vasárnap a rövidpályás gyorskorcsolyázók csehországi Európa-bajnokságán, Mlada Boleslavban bronzérmet nyert a Heidum Bernadett, Keszler Andrea, Lajtos Szandra, Tóth Patrícia összetételű női váltó. A magyar staféta a  hollandokkal, valamint az olaszokkal és a németekkel vívta a 3000 méteres döntőt, melynek során a holland és az olasz korcsolyázók küzdöttek egymással az első helyért, s bár a magyarok a táv feléig harcban voltak az első helyért, végül a jócskán lemaradó németekkel szemben kellett megőrizniük harmadik helyüket. A holland váltó diadalmaskodott, a második helyen az olaszok értek célba. A magyar csapat így három éremmel zárta a kontinensviadalt, Heidum vasárnap 1000 méteren ezüstöt, Keszler szombaton 500 méteren bronzot nyert.