Méhek: hatásos ellenszerei a ráknak!

Mitől félti jobban a gyerekét: egy méhcsípéstől vagy daganatos megbetegedéstől? Nem mindegy: ugyanis az előbbi, megelőzheti az utóbbit!

Immár fél évszázada tudományosan is igazolt tény, hogy a méhek által termelt méreg már egészen kis mennyiségben alkalmas a rák megelőzésére - írja a Natúrhírek.hu hírportál. Ahelyett azonban, hogy az élelmiszerboltokban is lehetne kapni, adó milliárdokat költünk a spanyolviasz feltalálására.


A fél évszázaddal kicsit alul is becsült az időpont, amióta az ember rájött, hogy a méhcsípés mennyire hatékony gyógymód lehet. Az Inform Africa cikke szerint már az ókori orvosok is alkalmazták a méhcsípést, de modern kori kollégáik megvetése miatt ez a tudás évszázadokig feledésbe merült.


A méhészek tovább élnek


A New York-i Rákkutató Intézet 1965-ös éves jelentésében már elismerte, hogy a méhészek között a legalacsonyabb az előfordulási gyakorisága a rák összes típusának világszerte. Csaknem fél évszázaddal ezelőtt, a Journal of the National Cancer Institute, (1948 október), közzétett egy jelentést, Dr. William Robinsontól, amelyben azt állították, hogy ha virágpor adnak az élelmiszerekhez (az arány 1:10.000), akkor megelőzhető vagy látványosan késleltethető a rosszindulatú emlődaganat megjelenése.

Egy közelmúltban Németországban készült felmérésből az derült ki, hogy a méhészek 5 évvel élnek tovább, mint az átlagpopuláció. Bár ebben a jelentős különbségben bizonyára szerepe van egyéb, életmódbeli különbségeknek is. A méhészek ugyanis több időt töltenek a friss levegőn, több méhészeti terméket fogyasztanak, többet mozognak mint az átlag számítógép előtt dolgozó, TV néző ember.

Talán soha nem lehet szétválasztani, hogy ebben az öt értékes évben mennyi szerepe van a méhméregnek, a méznek, a virágpornak, a propolisznak, a friss levegőnek, a mindennapi mozgásnak, de minek is? Ezeket így együtt bárki bevezetheti az életébe anélkül, hogy most elrohanna méhkast vásárolni.


Egy francia vizsgálatban 2008-ban az derült ki, hogy a méhészek közt 1/100-ad része volt a rákos megbetegedések aránya, mint a többi vizsgált mezőgazdasági termelő között. Ez azért értékes megfigyelés, mert nem egészségesen élő méhészeket hasonlítottak össze uránbányászokkal, hanem azonos munkakörülmények között dolgozó emberek voltak az ellen minta. Valami tehát mégis van a méhészeti termékekben, ami korunk egyik leggonoszabb betegsége ellen dolgozik.

Bár semmi orvosi kutatás nem igazolja, de érdemes megfogadni Dr. John Anderson méhész professzor (Aberdeen Egyetem), javaslatát: "Tarts méheket és egyél mézet, ha sokáig akarsz élni. A méhészek tovább élnek, mint bárki más".

Még egy jó tanács:

Ne szupermarketben vásárolj mézet! Ha nem vagy lusta és megkeresed a hozzád legközelebb élő méhészt, háromszorosan is jól jársz:

1. Egyrészt azokból a virágokból készült mézet fogod kapni, ami a környékeden nőtt. Ezzel jelentősen csökkenthető az allergiás tünetek, mint például a szénanátha kialakulása.
2. Másrészt a méhek, miközben gyűjtögetnek, mellékesen beporozzák a környék virágait, gyümölcsfáit, amivel azok terméshozamát növelik.
3. Harmadrészt, nem is kerül többe. Miközben alkudozol a méhésszel sokat meg is tanulhatsz tőle és a bolti ár alatt jutsz hozzá a mézhez. Ráadásul hozzájuthatsz viaszhoz, propoliszhoz, méh prmpőhöz vagy virágporhoz, amit az szupermarketekben soha nem találsz.

Forrás: Natúrhírek.hu

Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!

Kapcsolódó írásaink

Kapcsolódó írásaink

A legjobb hazai buszmegállók, ahol jó várakozni

Várakozni senki nem szeret, mégis ilyen buszmegállókban kellemesebben telnek a percek. De most mutatunk egy rendhagyó hazai összeállítás, ahol igenis várakozni jó

Ezek a virágok most nekünk nyílnak: most öltözik pirosba sokfelé a határ (vöröslő képsorozat a pipacsmezőkről)

Pirosba öltözött az ország sok részén a határ. Ezek a virágok most nekünk nyílnak...

Most borul fehérbe a legnagyobb magyar hóvirágmező

A tartós hideg és a fagyott talajréteg késleltette a virágzást. De ez a kis virág mindig elsőként győzi le. Most egy olyan programot ajánlunk Nektek, amin részt kell vennetek, ha már ti is várjátok a tavaszt!

Ezért bújnak egymáshoz a madarak - lélekemelő fotósorozat

Többé már nem fedi homály, hogyan tartják magukat melegen az egymáshoz bújó állatok.

3500 madáretetőt készített repülő barátaink védelméért

A madarak azon kevés állatok közé tartoznak, melyek még köztünk, a városokban élnek. Projektjét éppen azért kezdte el, hogy ez a jövőben se legyen másként.


NAPI BOLDOGSÁG