Sétálj egy egészséges életért!

A sétálást azért érdemes kiemelni, mert amúgy is mindenki csinálja, nem feltétlenül sportolási célból. Ha kicsit tudatosabban, és szervezetebben kezdünk el sétálni, elindulhatunk egy egészségesebb élet felé. A következőkben összegyűjtöttünk néhány szempontot amelyek segítségével ezt megtehetjük. 


1. Találjuk meg a természetes ritmusunkat

Találjuk ki, hogy az időbeosztásunk szempontjából melyik a legkedvezőbb alkalom a sétára. Talán reggel egyből ébredés után, vagy a gyerekekkel az iskolába menet. De lehet például ebéd után, elalvás előtt, vagy épp hétvégente a barátokkal.

2. Ragadjuk meg az alkalmakat amikor csak tudjuk

Használjuk a lépcsőket a lift helyett. Parkoljunk a munkahelyünktől pár utcányira, és a maradék távot tegyük meg gyalog. Ha a tömegközlekedést választjuk, akkor is belefér néhány megállónyi séta. Fontos, hogy a természetes rendszerünkbe építsük bele a sétálást, ne kerítsünk az egésznek nagy feneket, ne emeljük eseményszámba. A kutatások kimutatták, hogy könnyebb a testmozgás ha az a napunk egy átlagos része, annál mint ha valami olyan plusztevékenység lenne amire külön időt kell szánnunk. 

3. Kezdjük kicsivel, de gondolkodjunk nagyban

Lássuk reálisan az elért eredményeket. A szakemberek szerint a minimum idő amit naponta testmozgásra kell fordítanunk 30 perc. Ezt nem muszáj egyben megtennünk, el is oszthatjuk napi 2-3 alkalomra. Ez egy jó kiindulópont, amit idővel emelhetünk. 

4. Tekintsünk magunkra sétálóként

A séta is egy sport. Ugyanolyan kellemes időtöltés lehet, mint a kerékpározás, vagy a foci. Ha sportként tekintünk az egészre, talán meghozza e kedvet, hogy gyakrabban csináljuk. 


5. Ügyeljünk rá, hogy a sétánk élvezetes legyen

Kereshetünk olyan úti célokat, amelyek miatt több kedvünk van a sétára. Egy bolt, vagy épp egy olyan hely, ahonnan kellemes a kilátás, emelhetik az elszántsági faktorunkat. Ha valami olyat erőltetünk magunkra, amit nem igazán élvezünk, nem fogunk ráérezni az ízére, és hamar feladjuk. 

6. Pörgessük fel a szociális életünket

A partnerünkkel, barátainkkal, családtagjainkkal nem muszáj ragaszkodnunk a megszokott rutinhoz. Javasolhatjuk, hogy tegyünk egy közös sétát mielőtt beülnénk valahová. 

Meglepő, hogy az ilyen kis változtatások milyen hamar pozitív hatással lehetnek az egész életünkre. Csak bele kell vágni, aztán várhatjuk a kedvező következményeket. Jó sétát mindenkinek!

Pozitív Nap
Forrás: Yes Magazine

Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!

Kapcsolódó írásaink

Kapcsolódó írásaink

Ismerd fel időben a cukorbetegséget!

Magyarországon több mint félmillió regisztrált cukorbeteg ember él, és további 250 ezer azoknak a száma, akik valójában cukorbetegek, de nem tudnak róla vagy még nem vettek részt diabétesz-szűrésen.

6 pozitív hatás, amiért érdemes kávét innod

Évek óta megy a vita, egészséges-e a kávé, vagy sem. Az egy dolog, hogy nem mindenki szereti a kávét, de aki igen, azt folyamatosan olyan hiedelmekkel riogatják, hogy nem jó kávét fogyasztani.

Ezt adod a gyerekednek, ha sportolni küldöd

Elgondolkodtató írás terjed arról, mit adsz a gyermekednek, ha sportolni küldöd Nem csak erőnlétet vagy jó kondíciót, hanem annál sokkal többet...

Tudod, mi történik a testeddel, ha túl sok cukrot eszel?

Nem sok jó, annyit elöljáróban elárulunk. Ráadásul sajnos az elhízáson túl azért (sokkal) több van ebben a dologban.

A dinnye a nyár legfinomabb gyümölcse, most megtanítjuk, hogyan kell tökéletesen felszeletelni! +VIDEÓ

Nyáron az egyik legegészségesebb szezongyümölcs a görögdinnye. Az óriási "labdát" sokszor alig tudjuk hazacipelni, és türelmetlenül várjuk, hogy lehűljön, hiszen tudjuk, a dinnye hidegen jó. Milyen módszerrel szoktátok felvágni a dinnyét?


NAPI BOLDOGSÁG