A magyar Univer majonézzel és ketchuppal tör be a brit piacra

A hazai kereslet visszaesésével számolva az exportpiacon erősít a magyar Univer Product Zrt. A kecskeméti társaság a közelmúltban kezdte meg új angliai exportját, miközben 2011-ben megkétszerezte kivitelét Csehországba és Szlovákiába.


A hazai élelmiszerpiaci forgalom 3-4 százalékos visszaesése mellett a 2011-re szerény nyereséget tervező vállalkozás Magyarországon vezető szerepének megtartására törekszik a majonéz- és mustárpiacon  - írja az Univer közleménye.

A cégcsoporton belül a Product vette át az évi egymilliárdos forgalmat hozó sütőipari tevékenységet úgy, hogy a saját pékárukínálat korszerűsítése mellett a közép-magyarországi régiónak gyártja és forgalmazza a Lipóti Pékség termékeit. Az átszervezéskor a sütőipari szakembereket megtartották, így 620 főre bővült az Univer Product létszáma.

Stabilizálni tudták az oroszországi, hollandiai bébiételexportot, a magyar piacon pedig a tíz hónapos korosztály számára készült új termékkel bővítették a kínálatot. Romániában a ketchuppal együtt az Univer márkás termékek forgalmát is növelni tudta a cég, miközben a cseh és a szlovák piacon megduplázták a kivitelt. Nagy-Britanniába a napokban indította az Univer az első, bérmunka keretében készült majonéz-, ketchup- és dressingszállítmányt.

Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!

Kapcsolódó írásaink

Kapcsolódó írásaink

Emlékszel arra, amikor a Plútót megfosztották a "bolygórangjától"? Itt a válasz, hogy miért!

2006-ban a Plútó visszaminősítése igen nagy felháborodást váltott ki a közvélemény részéről. Azonban tény, hogy a Naprendszer akkor még 9. égiteste igencsak aprócskára sikeredett.

Földi táj egy másik bolygón!

A Naprendszer negyedik bolygója mostanság igen izgalmas felfedezésekkel, gyönyörű képekkel lep meg minket. A Mars felszínén szolgálatot teljesítő Curiosity nevű egység már négy éve rójja az úttalan utakat szomszédunk felszínén.

Játékra invitálunk: megtalálod a Holdat a felvágottak között?

A Hold mindig ugyanazt az oldalát mutatja felénk. Ezt a tulajdonságát kihasználva igen ötletes és mókás játékra invitál minket egy japán twitterező.

A Hubble űrteleszkóp: szemünk a végtelenben

A Hubble fellövése és munkába állítása előtt sokkal kisebb volt a világ. Mintha csukott szemmel akartunk volna látni az univerzum végtelen sötétjében. Ebbe a fekete csendbe hozta el a fényt a teleszkóp.

Több, mint egy évtizede láthattuk utoljára ezt a jelenséget - most újra megfigyelhető lesz!

Legutoljára 2003-ban láthattuk az égitestek különleges találkozását!


NAPI BOLDOGSÁG