Cím

Dunaújváros és környéke 2020-ra Magyarország legversenyképesebb térségévé válhat - hangzott el a Közép-Duna térségi gazdaságfejlesztési konferencián, amelynek a Dunaújvárosi Főiskola adott otthont.


A Közép-Duna térségi gazdaságfejlesztési platform egy évvel ezelőtti megalakulását követően második alkalommal szervezték meg a konferenciát. Akkor az alapítók (Dunaújvárosi Kereskedelmi és Iparkamara, Dunaújváros önkormányzata, Dunaújvárosi Főiskola, az ISD Dunaferr Zrt., a Hankook Tire Magyarország Kft., a Hamburger Hungária Kft., Ferrobeton Zrt.) célul tűzték ki, hogy a térség fejlődése érdekében kidolgozzák közös gazdaságfejlesztési stratégiájukat.     

Cserna Gábor Dunaújváros polgármestere elmondta, azóta Új DunaPolis Gazdaságfejlesztési Klaszterként dolgoznak. A cél nem változott, 2020-ra Magyarország legversenyképesebb térségévé szeretnék tenni Dunaújvárost és környékét mind az egy főre jutó beruházásokban, mind a munkatermelékenységben, mind a foglalkoztatási szintben, mind az egy főre jutó GDP tekintetében. Hozzátette, a korábbi években nem volt harmonikus a kapcsolat a város és a cégek között, az együttműködés révén ebben sokat léptek előre.     

Részletes akcióterv a célért


Králik Gyula kamarai elnök kiemelte, készült egy helyzetelemzés, ami alapján a következő évek „kivezető útjait” keresik. A legnagyobb gondnak a társadalom elöregedését és ezzel párhuzamosan a tehetséges fiatalok kiáramlását nevezte. Szerinte, vonzóbbá kell tenni minden szereplő számára a térséget, piacképes tudást megalapozó oktatás, jól fizető munkahelyek, a beszállítói körnek megrendelések kellenek. A klaszter részletes akciótervet dolgoz ki a jövőben és pályázat segítségével igyekszik előrelépni.     

Parragh László, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnöke a gazdaságpolitikát és az országos gazdasági környezetet bemutató előadásában rámutatott, óriási különbséget tapasztalnak az elmúlt ciklusokhoz képest, mert az eddigiekkel ellentétben elkezdődtek a kamara által régóta várt változtatások. Ilyennek nevezte a strukturális átalakításokat és a szakképzés átalakítását. Úgy vélekedett, jól működő vállalkozások nélkül nem lehet sikeres országot építeni. A gazdasági szereplők elvárásai között említette a kormányprogram maradéktalan végrehajtását, a hazai technológiák előnyben részesítését a külföldi beszállítókkal szemben.

Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!

Kapcsolódó írásaink

Kapcsolódó írásaink

Mestermunka: Európa legjobbja lett a magyar cipészmester

A wiesbadeni versenyen a magyar cipészmester, Kovács Attila munkái bizonyultak a legjobbaknak: a kiosztandó hat aranyéremből hármat is elnyert a miskolci cipész

8 dolog, amit akkor tapasztalsz meg, ha egyre többet olvasol

"Az az ember, aki nem olvas könyvet, semmiben sem különbözik attól az embertől, aki nem tud olvasni." ~ Mark Twain ~

Világtérkép első bliccre - akár már két vonalból! (képriport)

A szubjektív térképek hőskorszakát éljük és most egy nagyon szerethető műfajra bukkantunk! :)

Az egyik legszebb természeti jelenségünk: szállnak a darvak hazánk felett! (képriport)

Jó lenne, ha minden magyar ember legalább egyszer tanúja lehetne ennek a világraszóló látványosságnak, amiért nem kell a Föld valamely távoli szegletébe utaznunk!

Íme a tó, ami minden évben eltűnik, majd újraszületik!

Festői látványt nyújt az évente eltűnő, majd felbukkanó tó Ausztriában.


NAPI BOLDOGSÁG