7 egyszerű akaratfejlesztő gyakorlat, amik az ismeretében eltűnik a körülötted levő zűrzavar


Szóval, ha úgy működik, mint az izmok, akkor azt jelenti, hogy erősíteni is lehet?


Jó néhány tanulmány elvégzése után kijelenthető, hogy igen: megfelelő gyakorlással ugyanúgy fejleszthetjük és erősíthetjük akaraterőnket, mint bármely más izmunkat. De figyelem! Mint minden gyakorlat, ez is nagy kihívást jelenthet, mert lényegében ugyanolyan erőfeszítésnek tesszük ki akaraterőnket, mint például a lábunkat futáskor. De az eredmények tudományosan is bizonyítottak, szóval ha rövid távon bonyolultnak is tűnnek ezek a gyakorlatok, hosszú távon mégis megéri az erőfeszítést és segít könnyebben elérni a céljainkat.

1. 10 perc meditáció

A meditáció fogja a leggyorsabb eredményeket produkálni az akaraterősítő gyakorlatok listáján. A meditációval összpontosításra edzed az agyad, hogy ellenálljon az ábrándozási kényszernek. A kutatások szerint mindössze napi 10 perc meditációval, 2-3 napon belül az agy jobban képes összpontosítani, több energiád lesz és kevésbé leszel stresszes.

2. Dolgozz a tartásodon

Az akaraterőt vizsgálva a kutatók egy csoportot kértek arra, hogy két héten keresztül jobban figyeljenek oda testtartásukra. Amikor azon vették észre magukat, hogy magukba roskadnak és görnyedtek, azonnal ki kellett egyenesedniük. Ez a gyakorlat jelentősen javította a kitartásukat különböző feladatokban. Kezdésnek húzd ki magad, valahányszor azon kapod magad, hogy görnyedt vagy - otthon, az irodában, az utcán. Egyszerűen hangzik, de bizony akaraterőre van szükség, hogy mindig kiegyenesítsd magad. De valahányszor megteszed, annyiszor végzel egy "szettet" az akarat-izmoddal.


3. Tarts étkezési naplót

Ugyanaz a kutatás mutatta ki, hogy akik étkezési naplót vezettek, fejlődött az akaraterejük. Általában nem szoktuk lejegyezni, hogy mi mindent eszünk, ezért nehezebb is nyomon követni étrendünket. Sokat segít a szimpla jegyzetelés is, de még hasznosabb a pontos napló vezetése. Próbáld ki csak két hétig, meglátod, jobban ellen tudsz majd állni a kísértéseknek.

4. Használd a másik kezed

A testtartáshoz hasonló módszerrel a kutatóknak nem volt nehéz rájönni arra, hogy az ellentétes kéz használata is különösen jól működik. Az agyunk a domináns kéz használatához van szokva, ezért a másikat használni akaraterőre van szükség. Kezdésnek válassz ki egy napszakot, amikor csak a másik kezedet használod - akár csak egy órára is, ez is meghozza az eredményt. Ha túl sokáig próbálod, "kifáraszthatod" az akarat-izmodat és könnyen feladod.


5. Helyesbíts beszédeden

Változtass megszokott beszédstílusodon. Például ne káromkodj vagy köszönj sziát helóka helyett. Megint csak akaraterőt kíván, hogy tudatosan szembemenj a megszokásaiddal, az ösztönös szava járásodnak. Nem számít, mennyire beszélsz helyesen - természetesen azért törekedj rá -, az a fontos, hogy változtass a megszokott beszédstílusodon. Például válassz ki szavakat, amelyek helyett mást fogsz mondani és gyakorold ezt a nap egy bizonyos szakában. Ugyancsak két hét kitartó gyakorlás meghozza majd az eredményt.

6. Tűzz ki önként vállalt határidőt

Mindenki emlékszik azokra az iskolanapokra, amikor magolt egy vizsgára vagy két nappal a teszt előtt fogott neki abrakolni mérhetetlen tudásszomjjal. Nos, az akaraterődet azzal is feltuningolhatod, ha kikapcsolod a szórakoztató portálokat munka közben és hiper-hatékony fokozatba kapcsolsz. Ugyanis a szakértők szerint, ha határidőt állítunk magunk elé valamivel kapcsolatban, az az akaraterőt is próbára teszi és hatékonyabbak is leszünk emellett. Válassz egy feladatot a tennivalóid közül, amit esetleg eddig mellőztél. Tűzz ki egy határidőt a megvalósítására és tartsd is ahhoz magad. Így eredményesebb lehet egy diéta, az edzésterv, vagy éppen a cigarettáról való leszokás.


7. Kövesd nyomon a kiadásaidat

Ahogy legtöbben nem vezetünk étkezési naplót, úgy a kiadásainkat sem jegyezzük le rendszeresen. Még ha nem is fogjuk vissza a költekezési szokásainkat - ami mellesleg szintén akaraterő-edző lenne -, a szakértők szerint csak az, hogy egyszerűen számon tartjuk, mire adunk ki pénzt, már lényegesen erősíti az akaraterőnket. Például, ha megtartjuk a vásárlási blokkokat, nyomon követhetjük, hogy mire "szórtuk" el a pénzt.

A cikk folytatásáért, kattints ide. 

Pozitív Nap

Forrás: itt.

Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!

Kapcsolódó írásaink

Kapcsolódó írásaink

Te segítenél egy bajba jutott állaton? Ezek az emberek az életük kockáztatása árán is megtették! (+videó)

Ezek a hősök a saját életüket kockáztatták, hogy segítsenek egy állatnak... Hősies állatmentések egy megható válogatásban.

Nem segítek a feleségemnek - ezért te se segíts soha

Az alábbi gondolatfoszlány néhány nappal ezelőtt indult hódító útjára a Facebookon, amit mi az Új Egyensúly portál főszerkesztőjének, Barok Eszternek a fordításában találtunk meg, a történet pontos eredete sajnos bizonytalan. Itt most után közöljük mivel ez a rövid elbeszélés precíz magyarázata annak, miért nem segít feleségének egy férfi a háztartási munkában és a gyereknevelésben.

40 inspiráló mondat, amit akár minden nap elmondhatsz a gyerekednek

Szülőként a mi felelősségünk megtanítani gyerekeinek, hogy szeressék és tiszteljék magukat, s bánjanak a testükkel úgy, mint a legbecsesebb kincsükkel, amelyben a lelkük lakik, és ami egy életen át szolgálja őket.

Példát mutat emberségből az országtorta verseny kétszeres győztese

A Szó testvérek figyelmet szentelnek azokra, akiknek nem mindig jut élelem az asztalukra.

Ölelgetjük a jól öltözött, elzavarjuk a rongyos koszos kislányt!? Te mit tennél hasonló helyzetben?

Az Unicef megnézte, mi történik, ha ugyanazt a kislányt rendesen felöltözve vagy koszosan és rongyokban küldi az emberek közé. Megdöbbentő!


NAPI BOLDOGSÁG