Ismerkedés már csak az interneten keresztül?

Azonban a régi időkben nem volt szükség internetre, ahhoz hogy barátságok, szerelmek, szülessenek - és meg is maradjanak. Általában az emberek odamentek szívük választottjához és elhívták randizni (ilyen pofon egyszerűen, igen). Ma már viszont rengeteg társkereső oldal közül válogathat az ember. Ahol különböző szempontok alapján szűrheted ki, a neked tetsző/nem tetsző embereket.  

Vajon mi állhat annak a hátterében, hogy az emberek ennyire "elvirtualizálják" a kapcsolataikat?

1.  Fejlődés

Rengeteget fejlődött a világ így nem csoda, hogy minden megváltozott. Ez a változás pedig hatott az emberekre is. Kire jobban, kire kevésbé.


2. Védőburok

Internet egy fajta védőburokként is funkcionálhat bárki számára. Hiszen gép mögül írni a véleményedet sokkal biztonságosabb (de nem feltétlen helyesebb), mint a való életben kinyilvánítani azt szemtől szemben.

3. Az elutasítástól való félelem

Az internetnek köszönhetően már nem kell ettől félni, hiszen ha valaki elutasítóan ír, akkor csak befejezed a beszélgetést és folytatod a következővel. Míg a valóságban ez elég önbizalom romboló tud lenni. Elég egy visszautasítás, és többet már nem igen mernek kezdeményezni a fiúk. Pedig nem kéne egy negatív hatás miatt elzárkózni a lehetőségektől. Elutasítás nem túl jó érzés, de elmúlik és jön más, aki nem fog elutasítani. Csak kitartónak kell lenni! (És ugye tudjuk, ami nem öl meg, az megerősít...)


4. Bárki lehetsz


Sokan félnek felvállalni önmagukat, úgy érzik, nem elég jók. Az interneten azonban bárki lehetsz. Ha úgy tartja kedved, akkor kamu profil mögé bújhatsz és játszhatsz egy szerepet, ami kitöltheti azt-az űrt, amit legbelül érzel. Avagy létrehozhatod azt a személyt, aki lehetnél, ha nem félnél attól, ki mit gondol vagy mond rólad. (Persze ez nem kicsit esik önáltatás kategóriájába.)


5. A találkozások sem a régiek már

Régen az emberek eljártak szórakozni, barátokkal kávézni, koncertekre, sportolni, mindezeket úgy, hogy nem az volt az elsődleges, hogy kiposztolják  különböző közösségi oldalakra. Akkoriban ezek személyes és bensőséges dolgoknak számítottak. Ma már szinte nem látni egy olyan embert sem, akinek nem lenne telefon a kezébe és nem csinálna vele valamit. Kávézókban az emberek úgy "beszélgetnek", hogy mindketten a telefonjukat nyomkodják. A szórakozó helyen sem másabb a helyzet... Ott viszont mennek a mindenféle szelfik stb. A romantikus randikról is feltétlen tudnia kell minden ismerősnek (mert anélkül nem hinné el senki?).


Az online  kialakított kapcsolatokban legfőbb szerepe a fantáziának és a kommunikációnak van. Mivel a másik fél nem lát bennünket, személyiségünket hozzuk előtérbe a való világhoz képest, ahol megjelenésünk a fontos egy találkozáson. Ennek is van veszélye, hiszen ha eltitkoljuk valódi arcunkat, kinézetünket, előbb-utóbb lehull a lepel, és csalódás lesz a vége.

Az internet egyszerre lehet egy pozitív és negatív dolog is - viszont rajtad áll, hogy melyik oldalra billented a mérleget. 


 Pozitív Nap Szoboszlai Brigitta

Képek forrása: weheartit / arteide



Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!

Kapcsolódó írásaink

Kapcsolódó írásaink

Boldogságot teremtő videósorozatot: íme 50 óra a természet hangjaival és lenyűgöző szépségével

Miután kutatások is alátámasztják, hogy a természetfotók látványa növeli a boldogságszintet, így a BBC Earth elkészített egy videósorozatot, ami ötször 10 órában kalauzol el a természet legszebb helyeire.

"422 barátom van, mégis magányos vagyok."

"Ahogy kinyitjuk a számítógépünket, becsukjuk az ajtókat." Gary Turk versében felhívja a figyelmünket arra, hová vezethet az, ha elhanyagoljuk a valódi életet.

Ingyen szállhatunk meg olasz vendégházakban - egy feltétellel

La Settimana del Baratto. Magyarul Barter Hét. Így nevezik azt a kezdeményezést, amelynek köszönhetően több ezer olasz vendégszállóban ingyen pihenhetünk meg, ha készek vagyunk érte megdolgozni. A szó legszorosabb értelmében - írja a Condé Nast Traveler.

Hogyan szorítod ökölbe a kezed? Sok mindent elárul rólad

Eszedbe jutott valaha is, hogy még az sem mindegy, hogyan szorítod ökölbe a kezed? Pedig valóban nem az. Ez az önkéntelen avagy tudattalan mozdulat nagyon érdekes dolgot árul el rólad. Szóval, hogyan szorítod ökölbe a kezed? És vajon mit jelent mindez a számodra?

Tüneményes képekkel ünnepeljük, hogy a hópárduc nem veszélyeztetett faj többé

A gyönyörű és egzotikus hópárducot 1972 óra veszélyeztetett fajként tartották számon, de a múlt héten jó hír érkezett a macskák felől. Az elmúlt három év adatait elemezve a Természetvédelmi Világszövetség (IUCN) a sebezhető kategóriába sorolta vissza őket.


NAPI BOLDOGSÁG