Bejött a lengyelek várakozása: kapósak voltak a szurkolói zónák

Közel 3,6 millió szurkoló látogatott el a lengyel-ukrán közös rendezésű labdarúgó Európa-bajnokság lengyelországi csoportmérkőzéseire. A szurkolói zónákat nagyon szerették a futballrajongók, a stadionokban "csak" 650 ezren fordultak meg.

A Lengyel Nemzeti Idegenforgalmi Képviselet összegzése szerint az országban rendezett 15 mérkőzést összesen 110 országból 652 ezren tekintették meg a stadionokban, míg a szurkolói zónák látogatottsága elérte a 2,883 milliót. Az öt szurkolói zóna (Varsó, Poznan, Wroclaw, Gdansk, Krakkó) mellett 400 másik helyszínen nézték tömegesen a szurkolók a meccseket az országban. Ezeket a helyeket összesen 2,5 millióan keresték fel.

Az egyik leghangulatosabb lengyel aréna, a gdanski.

Itt virtuálisan is körbejárhatod a stadiont >>>

A lengyel határőrség adatai szerint az ország keleti határát - amely egyben a schengeni övezet határa is - 836 728-an lépték át, míg a varsói, wroclawi, gdanski, poznani és krakkói nemzetközi repülőtéren további 250 501 személy utazott be az országba. Ez nagyjából megegyezik azzal, amit előzetesen vártak a lengyelek.

A stadionokban és szurkolói zónákban így összesen 3,541 millióan fordultak meg, ugyanakkor a rendbontások száma elenyésző, mindössze 126 volt, s ezek kapcsán összesen 622 szurkolót kellett előállítaniuk a lengyel rendőröknek.




Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!

Kapcsolódó írásaink

Kapcsolódó írásaink

A város, ami minden év augusztus elsején mozdulatlanná dermed (+videók)

Hogy miért áll meg Lengyelországban az élet minden év augusztus elsején egy percre? Figyelem! A háború egyik leghősiesebb, s egyben legtragikusabb története következik!

Festmények, amik egyszerre szürreálisak és gyönyörűek (képriport)

Titus Brzozowski azt vallja, hogy nincs szebb város a világon, mint a lengyelországi Varsó. A művész és építész csodás, vízfestékkel készült alkotásaival próbál erről meggyőzni mindenkit: minket sikerült!

Vidéki idill: egy anya megkapó képei gyermekeiről a szünidőben

Izabela Urbaniak lengyel fotós 2012 óta örökíti meg gyermekeit, mivel töltik egy kis faluban a szünidejüket. Őszinte, természetes fotók egy harmonikus időszakról.

Csodás csipkeminták borítják el Lengyelország utcáit (képriport)

Csak azért, mert a street art egy viszonylag újkeletű formája a művészetnek, ez nem jelenti azt, hogy kevésbé tetszetős kriksz-krakszokkal dolgozik.

Díszvendégek vagyunk a lengyelországi biofesztiválon!

Az élelmiszerek bemutatása mellett a lengyel-magyar barátság ápolására is lesz lehetőségünk.


NAPI BOLDOGSÁG