Jávorszarvas szaladgál a finn útlevélen

Egy régi iskolai játék elevenedik meg a tavaly bevezetett új finn útlevél lapjain: a lapokat végigpörgetve egy mozgó figura, jelen esetben egy vágtató jávorszarvas jelenik meg a szemünk előtt.



A jávorszarvast az útlevél tervezői elsősorban biztonsági elemnek szánták. A hatóságok némileg meg is lepődtek azon, hogy a nyilvánosság sokáig nem fedezte fel magának, ugyanis az új szabvány szerint készült útlevelek már 2012 augusztusa óta forgalomban vannak. A nagy áttörést a fenti YouTube-videó megjelenése hozta, aminek köszönhetően a jávorszarvas mostanra a nemzetközi média reflektorfényébe került.
Félénk óriásrénszarvas

Nagy figyelmet kaptak a jávorszarvasok


A jávorszarvas Finnország erdeinek egyik legelterjedtebb faja, az összesen körülbelül 80 ezer egyedet számláló populáció tagjai az egész országban megtalálhatóak. Mivel a hímeknek agancsa van, ezért sokan összekeverik őket a jóval kisebb termetű, az emberek közelségét megtűrő rénszarvasokkal. Rénszarvasok azonban csak Lappföldön élnek, testsúlyuk pedig meg sem közelíti a jávorszarvasok tekintélyes 700 kilóját.

Míg rénszarvassal a Finnországba látogató turisták többsége találkozhat útja során, a jávorszarvasok általában rejtőzködőek, kerülik az embereket, és többnyire az éjszakai, hajnali órákban aktívak.

Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!

Kapcsolódó írásaink

Kapcsolódó írásaink

Volt egyszer egy otthon... (A vadon idővel mindent visszafoglal - képriport)

A természet idővel mindent visszahódít, nem is akármilyen módon!

Jövő iskolája a jelenben? Valahogy így kell elképzelnünk

Nap mint nap azzal szembesülnek, hogy minden ő értük az ő valódi igényeiknek lett tervezve. A terek, az osztálytermek, a bútorok azt a célt szolgálják, hogy kényelmesen és a végső célt szolgálva – azaz a tanulást segítve – modern és egyben barátságos, szabad légkört teremtsen a tanulóknak.

Ez elképesztő: tíz furcsaság Finnországról

Finnországban hideg van, meg sokat isznak, és jók (voltak) a távközlésben - ha megkérdeznénk az utcán pár embert, valószínűleg ilyesmi, erősen sztereotip válaszokat kapnánk. Pedig a finnek ennél sokkal érdekesebbek!

Vadakkal suttogó: megeteti a vadon élő állatokat, hogy lefotózhassa őket

A finn fényképész, Konsta Punkka nem biztonságos távolból szerette volna lencsevégre kapni a vadon állatait.

Az új kanadai útlevél egyszerűen csodálatos, ha UV-fény alá tartják (képekkel)

A kanadai útlevél nagy eséllyel pályázhat minden idők legszebb útlevelének címéért.


NAPI BOLDOGSÁG