Magyar szaktudással kezdődhet a földalatti vízkészletek feltárása Kínában

Kína egyik legfontosabb aktuális feladata az ország földalatti vízkészletének felmérése, amiben magyar szakemberek segítségére lehetnek a kelet-ázsiai országnak - erre a következtetésre jutott vendéglátóival az Aquaprofit Zrt. Kínában tárgyaló elnöke.
Kínának elengedhetetlen a vízgazdálkodás fejlesztése
Kínában a múltban háttérbe szorult a földalatti vízkészletekkel való törődés, így a feltárás is. Annak a ténynek a felismerésével, hogy a vizek leszivárgásával a mélységi vizek veszélyeztetettsége is nő, továbbá, hogy a vízhiányos ország egyre inkább kénytelen a földfelszín alatti vízforrások után nézni mára égetően fontossá vált a földfelszín alatt vizek feltérképezése. A feladat teljesítése ebben az óriási országban sokáig tarthat, de már megszületett a központi döntés, hogy a munkát el kell kezdeni.

Az Aquaprofit delegációja a dél-kínai sencseni (Shenzhen) székhelyű partnerével felkereste a kínai Környezetvédelmi Minisztériumhoz tartozó kantoni székhelyű dél-kínai környezetkutató intézetet (SCIES), ahol Nádasi Tamás, a cég elnöke előadást tartott a magyarországi kutatási technológiáról, arról a tudásról, amellyel a magyar vízügyi szakemberek rendelkeznek, s amely segítségére lehet az intézménynek programja végrehatásában. Nádasi úgy véli, hogy mivel most van folyamatban a kínai tervek kidolgozása, s a kínaiak több ponton nem rendelkeznek megfelelő szakmai háttérrel, cége már ebben a szakaszban is közre tud működni a feladat elvégzésében. A cél, hogy az Aquaprofit és más magyarországi cégek megbízásokhoz jussanak - hangoztatta Nádasi. Nádasi Tamás, aki egyben a Magyar Kereskedelmi Kamara magyar-kínai tagozatának elnöke is hangsúlyozta, hogy fontos lenne, ha a magyar vállalkozók üzletemberek külföldön, s így Kínában is, korrekt módon tiszteletben tartsák egymás érdekeit, s ha lehetséges: összefogással, egymást támogató külpiaci szereplőkké váljanak.

Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!

Kapcsolódó írásaink

Kapcsolódó írásaink

Kínai vagy hazai fokhagyma? Így ismerheted fel

Magyarország tíz éve még önellátó volt fokhagymából, jelenleg csaknem annyit importálunk, főként Kínából, mint amennyit itthon termesztünk. Kevés a hazai fokhagyma, míg tehetjük, tegyük az egészséget az asztalra.

1400 éves ginkgo fa, ami minden ősszel aranyba borít egy buddhista kolostort (képriport)

Minden arany, vörös, réz és mélybarna levélben ott rejlik az ősz ezerarcú szépsége. Most egy távoli vidék aranyban úszó őszi pillanatait mutatjuk meg nektek!

Akik nem félnek a mélységtől, azok bátran végigmehetnek ezen a (szó szerint) égi úton

Akik nem félnek a mélységtől, azok bátran végigmehetnek a hétköznapinak egyáltalán nem mondható úton. Lélegzetelállító üvegösvény 1400 méter magasan.

Ilyen, amikor Kína virágba borul!

Tudat, hogy a barackfa virágának különleges erőket tulajdonítanak Kínában?

Ezek a kínaiak... Olyan hidat építettek a távol-keleten, amilyet még biztosan nem láttál!

Ez a különleges híd nem keresztben, hanem hosszában szeli át a folyót, így könnyítve meg a gyalogosok számára a közlekedést.


NAPI BOLDOGSÁG