Babits a zombik ellen: íme az egyik legőrültebb és legzseniálisabb magyar képregény


"Babits Mihály születésnapjának előestéjén a New York Kávéház vendégei egyik pillanatról a másikra elátkozott élőhalottakká válnak, akik válogatott kegyetlenséggel törnek a kevés túlélő életére. Úgy tűnik az egész épületben csak Babits Mihály, Ady Endre, Tóth Árpád, Kosztolány Dezső, Karinthy Frigyes és egy szerencsés pincérnő nem alakult át vagy vált áldozattá. Egyelőre. A hét kötet alatt hőseink, revolvertűzön, szerelmen és áruláson keresztül fedik fel a történtek okát és megoldását, mindezt olyan neves vendégszereplőkkel, mint Csáth Géza, Móricz Zsigmond és Juhász Gyula." 

Így foglalta össze a Nyugat+Zombik című képregény cselekményét az alkotó, Csepella Olivér. FB-oldalán azt írta, régi ötletét valósította meg, amikor 2012-ben eleje-közepe-vége történetté tisztázta a klasszikus és a modern furcsa keverékére építő képregényt. Ugyanebben az évben harmadéves diplomámként elkészítette az első fejezetet Tragédia címmel, ami ugyan egy önálló képregényfüzet, de csak bevezetésként szolgál.


A Nyugat+Zombik összesen hét fejezetből állna, ám ahhoz, hogy Csepella mindet megrajzolhassa, legalább egy évre volna szüksége - egy olyan évre, amikor csak annyi dolga van, hogy a képregényt befejezze. Bár a média már tavaly is bemutatta a zseniális projektet, így Csepellát számos kiadó kereste fel, jó néhány megoldhatatlannak tűnő probléma gördült eléjük. 

"Hamar kiderült, hogy általános, könyvesbolti terjesztéssel nem tudnám fedezni a képregényrajzolásra szánt egy év költségeit. Vannak itthoni, képregénnyel foglalkozó pályázatok, de azokkal is ugyanennyit tudtam volna nyerni, vagyis magát a kiadás lehetőségét. A nagyobb alkotói pályázatok kiírásaiba pedig csak simán nem férünk bele: sem a képregény (nem szépirodalom, nem album és nem esszékötet), sem én (szerző vagyok, nem kiadó)" - írja Csepella a FB-oldalán.


Mivel a tehetséges srácnak jó néhány támogatóra lenne szüksége ahhoz, hogy megvalósulhasson az utóbbi évtizedek egyik legérdekesebb kulturális próbálkozása, Csepella a közösségi finanszírozás mellett döntött. "Ha sikerül vele elég pénzt összegyűjtenem, 2015-re elkészül a kétszáz oldalas Nyugat+Zombik.”

Nektek hogy tetszik az ötlet? Mi pont azért imádjuk, mert az elit-és a populáris kultúra érdekes találkozását képviseli: híres költők, írók figuráin alapul, így hűen őrzi és terjeszti a magyar irodalmat; ugyanakkor a zombisvonal egy kis merész frissességgel fűszerezi meg a történetet.

A finanszírozási kampány valószínűleg pár napon belül elindul; a folyamatról a képregény FB-oldalán tudtok majd tájékozódni. 



Pozitív Nap

Forrás: Nyugat+Zombik - Facebook

Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!

Kapcsolódó írásaink

Kapcsolódó írásaink

"Kérem, vasárnap ne jöjjön." - 80 éve ment el József Attila

József Attila. Egyszerű név. Zseniális elme. Az őrület határán táncoló lélek. Költő, művész - a legnagyobb és legmagányosabb. 80 éve távozott közülünk.

A fohász, ami átsegítette a nehéz időszakokon "A kis herceg" íróját

Antoine de Saint-Exupéry, a híres francia író, akinek bölcs gondolatait nem csupán "A kis herceg" művéből ismerhetjük. Az egyik legcsodálatosabb fohász is tőle származik. Élete, pilótaként sem volt félelmektől, szorongásoktól mentes, és az egyik legnehezebb időszakban a következőket vetette papírra

12 alkalom, amikor az írók egy egészen új szintre emelték a köszönetnyilvánítást

A regények elején vagy végén a legtöbbször az írók pár szóval megemlítik néhány szerettüket, családtagjukat, akiknek a könyvet ajánlják. Ezek általában rövid, kedves mondatok, amelyekben hálájukat fejezik ki azon emberek számára, akik segítettek nekik a könyv megírásában, ötleteikkel, szeretetükkel támogatták őket a nehezebb időszakokban is. De mint ahogy a világon bármit, ezt is lehet egészen másképp csinálni.

Oldszkúl hárdkór házasság

A házasságról kérdezel? Figyelj, én nem szoktam erről beszélni. Igen, itt az ujjamon a gyűrű, de akkor is, ez magánügy. Hogy nem tudod, hogy mit csinálj? Hat éve együtt vagytok, most már lépni kéne, ő nagyon akarja, az látszik rajta, tett is már célzásokat, ezeket te persze elengedted a füled mellett, de mégis csak, dönteni kéne. Jól van, értem. Először is egy kérdés van:

10 gyönyörű versrészlet a magyar költészet napjára

Azt mondták neki, az Attila név nem létezik, így gyerekkorában sokáig Pistának szólították. Árult vizet, lopott fát, tanított és írt, mégis mindig nyomorgott. Egyetemre ment, képezni akarta magát, de eltanácsolták. Rövid élete során végig önmagát kereste, ám nem tudta megtalálni lelki békéjét. Ő volt József Attila: születésnapját, április 11-ét a magyar költészet napjaként tartják számon.


NAPI BOLDOGSÁG