Budapest, a nemzet színésze

Budapest a világ egyik legszebb fővárosa, és ezzel nemcsak a külföldi turistákat, de a legnagyobb filmeseket is magához csalogatja.


Ha nagyon figyelünk arra, mi zajlik egy-egy mozisztár háta mögött a filmvásznon, hamar ráismerhetünk szeretett városunk utcáira, házfalaira, hídjaira. Összegyűjtöttünk néhányat Budapest legérdekesebb alakításai közül:

Schwarzenegger a mi utcánkban
Nemrég még alig telt el úgy nap, hogy ne hallottunk volna valamit a legújabb Die Hard film forgatásáról. Autós üldözések, lövöldözések döntötték romba szemünk láttára a várost, persze csak a mozivásznon. De nem ez volt az első eset, hogy a hideg Moszkva bőrébe bújtunk: az 1988-as Vörös zsaru kapcsán nem is tudni, min mosolyodtunk el jobban: a háttérben megbújó utcáink látványán, vagy azon, ahogy Arnold Schwarzenegger „helyrepofozta” Koncz Jánost és Növényi Norbertet.

2001-ben a Kémjátszma című filmben Kelet-Berlint volt szerencsék alakítani, mint sok más hidegháborúban játszódó filmben is. Meg kell hagyni, Brad Pitt és Robert Redford látványa nem épp hétköznapi egy öreg Skoda, vagy a sárga villamos mögött.

A zsinagóga a háttérben mindent elárul

De mielőtt még azt hinnénk, csak a vasfüggönyön inneni városokhoz vagyunk elég jók, itt van az 1996-os Evita Madonnával, ahol az Alkotmány utca kifogástalan Buenos Airesszé változik.

2:25-től láthatjuk, hogyan lesz a nyári Budapestből Argentína fővárosa

El tudunk képzelni egy bollywoodi produkciót a Lánchíd lábánál? Muszáj lesz, ugyanis a Már másé a szívem (Hum Dil De Chuke Sanam) című indiai film mindenfajta számítógépes utómunka nélkül adta el a közönségnek Budapestet Rómaként.

Hiába, a Lánchidat elég nehéz lenne letagadni...

Listánkat zárjuk egy képzeletbeli világ lefestésével: A 2003-as Underworld nyitójelenete megmutatja nekünk, hogy nézett ki a Ferenciek tere a hónapok óta tartó felújítás, és néhány démoni háborúval ezelőtt. Nézzük meg, milyen remekül illeszkedik a jótékony szerzetesekről elnevezett tér a sötét hangulathoz, és hogyan változik öreg barátunk, a kék metró véres csatatérré vámpírok és vérfarkasok között.

Halhatatlanok csapnak össze utcáinkon, és mi észre se vesszük

Bármelyik város lehet szép, ha jók a természeti adottságai, gyönyörű épületei vannak, vagy kedves emberek élnek benne, de olyat alig lelni, ahol ez a három egyszerre megtalálható. Ez a különleges tulajdonsága az oka annak, hogy Budapest képes a világ bármelyik nagyvárosát leutánozni különösebb megerőltetés nélkül.


Szerző: Gerstenbrand Bence - Pozitív Nap

Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!

Kapcsolódó írásaink

Kapcsolódó írásaink

RAGYOGÁS: ilyen mesés a város ilyenkor

A nagy rohanásban is érdemes néhány percre megállni, és csak a fényekre koncentrálni...

12 aranyköpés gyerekkorunk nagy kedvencétől, Dr. Bubótól

Igaz, ami igaz, anno nagyon szerettük. Ma pedig érdemes újra elmerülnünk benne, mert bőven. hordoz mondanivalót a 21. század emberének is.

HÚSLEVES (nem egyszerűen gyógyszer és ebéd, nem egy szimpla étel, a húsleves a minden)

Ez a film a karácsonyi húsleves készítését dolgozza fel, de ne a klasszikus főzőműsorra gondoljon valaki, ha esetleg tervbe veszi a megnézését. Inkább a főzés hangulata, és közege ami lényeges. A videó hangulata, a nyugalma, visszarepít egy szebb világba!

Lenyűgöző felvételeken Erdély legszebb részei madártávlatból

Három részes drónvideó sorozat tiszteleg Erdély, sokunk számára igen kedves természeti csodái előtt. Már az első rész is magával ragadó.

Egy megunhatatlan filmjelenet! Ismerős?

Ez egy igazi, number one filmtörténeti másfél másodperc, amit sokaknak nem kell bemutatni. De még így is bármikor érdemes leporolni és elővenni. Sőt, nem csak ezt a 1,5 percet, az egész filmet! Lássuk!


NAPI BOLDOGSÁG