1906: ez volt az első éjszakai természetfotó

 A világ legelső természetes környezetben, villanófényben, éjjel készített állatfotója egy nőstény fehérfarkú szarvast (virginiai szarvast) és borjait ábrázolja írja a maimano.blog.hu. 


A képet George Shiras III. készítette, 1906 körül a Michiganben található Whitefish tó környékén. (Ma már Peter White Lake a tó neve, melyet Shiras fiáról neveztek el). Vakuként egy vezetékkel ellátott távirányítós lámpát használt - ebben szintén úttörő volt -  amit az állatok aktiváltak, amikor lábukkal a kifeszített drótokhoz értek. A vaku villanása után az állatok ijedtükben - szinte minden alkalommal - azonnal szétszéledtek. A most látható fotót 1906 júliusában publikálta először az amerikai National Geographic magazin.

Fotó: George Shiras: First Nighttime Animal Photos, 1906.


George Shiras III (aki a George Shiras 3D művésznevet is gyakran használta) 1870 nyarán, tizenegy évesen járt először apjával a michigani Whitefish tó környékén, majd a következő hetven évben minden nyáron visszalátogatott oda. Ernest Hemingway az 1932-ben írt Homage to Switzerland című művében így fogalmaz Shirasról: „Ő a legérdekesebb emberek egyike, akivel valaha találkoztam.”

George Shiras fotózás közben

Imádta a természetet, fotóit a National Geographic többször is publikálta, melyekkel fontos díjakat nyert el. Az itt látható fotók is a fenti képen látható technikával készültek.

Fotó: George Shiras
Fotó: George Shiras

Szöveg forrása: maimanohaz.blog.hu
Képek forrása: nationalgeographic.com

Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!

Kapcsolódó írásaink

Kapcsolódó írásaink

Hóbagoly szállította az aranyat a magyar természetfotósnak

Aranyérmet nyert Kércz Tibor fotográfus a 2017-es francia PX3, Prix de la Photographie Paris nemzetközi fotópályázaton - írja a National Geographic.

Így próbál aludni anyja hasán az egynapos tengeri vidra + bűbájos videó

Több mint cuki: anyukája hasán pihen az újszülött tengeri vidra. Az egynapos vidra bébi nem is találhatott volna kényelmesebb matracot, mint anyukája pocakját...

Csodás eredmény: díjat nyert Kudich Zsolt a világ legrangosabb fotópályázatán

A világ egyik legrangosabb, vagyis a National Geographic fotópályázatán több ezer kép közül harmadik helyezést ért el Kudich Zsolt Nagy kócsagok című képe, az Állatok akcióban elnevezésű kategóriában - számolt be róla a National Geographic Magyarország.

Ezért bújnak egymáshoz a madarak - lélekemelő fotósorozat

Többé már nem fedi homály, hogyan tartják magukat melegen az egymáshoz bújó állatok.

Ez volt a húsz legjobb fotó a National Geographicnál 2016-ban

Mókás állatok, döbbenetes tájak, mesébe illő helyszínek, művészi kompozíciók és káprázatos jelenségek: húsz kép az idei évből, amit a legjobbnak választottak a NatGeo-nál és amit muszáj megnézned.


NAPI BOLDOGSÁG