Irodalmi szenzáció: előkerült a Tüskevár kézirata!

A portál a Pesten hallottam elnevezésű Facebook-csoport egyik bejegyzésére hivatkozik: az ominózus bejegyzésben Cser Anikó Panna közzétett egy képet, amin a Tüskevár című Fekete István regény kézirata látható. Ha jobban megnézzük a felvételt, láthatjuk, hogy a mű eredeti címe nem is az volt, amit ma nemzedékek ismernek. 

"Ma egy Fekete István nevű bácsihoz mentünk forgatni. Már a név gyanús volt... Aztán a könyvespolc tetejéről lekapta a Tüskevár kéziratát! És már a kezemben is tartottam gyermekkorom meghatározó regényét, amelynek - amint a képen látszik - eredeti címe "Matula iskolája" lett volna... Nem merek kezet mosni azóta sem. :)
A bácsi most lett 90 éves, és azt mondta a hosszú élet titka az egészségtelen életmód és a lustaság - mert az amúgy is fél egészség. :) Sokat tanultam ma... :)" - írta Cser Anikó Panka a fotóhoz.

A Tüskevárról

A Tüskevár egy ismert ifjúsági regény Fekete István tollából. A nevelő szándékú történet két nyolcadikos fiú nyári vakációját írja le a Kis-Balaton környéki nádasban. A regénynek folytatása készült Téli berek címmel.

A könyvből 1966-ban televíziós sorozat készült.


Pozitív Nap

Forrás: szeretlekmagyarorszag.hu és Pesten hallottam

Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!

Kapcsolódó írásaink

Kapcsolódó írásaink

"Kérem, vasárnap ne jöjjön." - 80 éve ment el József Attila

József Attila. Egyszerű név. Zseniális elme. Az őrület határán táncoló lélek. Költő, művész - a legnagyobb és legmagányosabb. 80 éve távozott közülünk.

A fohász, ami átsegítette a nehéz időszakokon "A kis herceg" íróját

Antoine de Saint-Exupéry, a híres francia író, akinek bölcs gondolatait nem csupán "A kis herceg" művéből ismerhetjük. Az egyik legcsodálatosabb fohász is tőle származik. Élete, pilótaként sem volt félelmektől, szorongásoktól mentes, és az egyik legnehezebb időszakban a következőket vetette papírra

12 alkalom, amikor az írók egy egészen új szintre emelték a köszönetnyilvánítást

A regények elején vagy végén a legtöbbször az írók pár szóval megemlítik néhány szerettüket, családtagjukat, akiknek a könyvet ajánlják. Ezek általában rövid, kedves mondatok, amelyekben hálájukat fejezik ki azon emberek számára, akik segítettek nekik a könyv megírásában, ötleteikkel, szeretetükkel támogatták őket a nehezebb időszakokban is. De mint ahogy a világon bármit, ezt is lehet egészen másképp csinálni.

Oldszkúl hárdkór házasság

A házasságról kérdezel? Figyelj, én nem szoktam erről beszélni. Igen, itt az ujjamon a gyűrű, de akkor is, ez magánügy. Hogy nem tudod, hogy mit csinálj? Hat éve együtt vagytok, most már lépni kéne, ő nagyon akarja, az látszik rajta, tett is már célzásokat, ezeket te persze elengedted a füled mellett, de mégis csak, dönteni kéne. Jól van, értem. Először is egy kérdés van:

10 gyönyörű versrészlet a magyar költészet napjára

Azt mondták neki, az Attila név nem létezik, így gyerekkorában sokáig Pistának szólították. Árult vizet, lopott fát, tanított és írt, mégis mindig nyomorgott. Egyetemre ment, képezni akarta magát, de eltanácsolták. Rövid élete során végig önmagát kereste, ám nem tudta megtalálni lelki békéjét. Ő volt József Attila: születésnapját, április 11-ét a magyar költészet napjaként tartják számon.


NAPI BOLDOGSÁG