Így lesz a betűkből élelmiszer: adj konzervet szavakért cserébe!

A "kínálat", amelyből a budapesti Írók boltjában, az Andrássy út 45. szám alatt lehet vásárolni, igen impozáns, hiszen a hazai irodalom, valamint színház- és filmművészet 59 elismert képviselője adta a nevét a kezdeményezéshez. A listán olyanok szerepelnek, mint Csukás István, Grecsó Krisztián, Karafiáth Orsolya, Müller Péter Sziámi vagy Hajdu Szabolcs. 

Bár a részletek az alábbi képen jól láthatóak, mi kiemeljük a lényeget: egy szó ára 3 darab konzerv, vagy 10 kiló liszt, rizs, száraztészta; egy mondatért ennek háromszorosát kell adni, ha pedig rajz is tartozik az íráshoz, a fizetendő "összeg" 60 kg rizs vagy tészta lesz.


Az öt évenként megrendezésre kerülő Vegyen egy jó szót a Pulitzer-emlékdíjas újságíró, Scipiades Erzsébet indította el 14 évvel ezelőtt. Kezdetben még árverés volt, ma már azonban inkább jótékonysági vagy szolidáris akcióként tekintenek rá. Idén, ahogy fentebb már írtuk, a Wesley Többcélú Intézmény kapja az adományokat, amely a Pont! Budapest szerint Magyarország egyik legnagyobb szegényiskolája.

A Wesley az ország hátrányos helyzetű térségében, mélyszegénységben élő kisgyermek számára nyújt segítséget oktatással, iskolába járási lehetőség, étkeztetés, családi napközi, bentlakásos kollégium biztosításával.

Scipiades Erzsébet


Íme néhány a megvásárolható kincsek közül:

Varró Dániel kézírása

Grecsó Krisztián szavai

Forgách András rajzos kézirata

Csukás István szavai

Müller Péter Sziámi írása


Az akció november 17-től december 6-ig tart.


Pozitív Nap

Forrás: budapest.postr.hu / szeretlekmagyarorszag.hu / Vegyen egy jó szót - Facebook

Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!

Kapcsolódó írásaink

Kapcsolódó írásaink

"Kérem, vasárnap ne jöjjön." - 80 éve ment el József Attila

József Attila. Egyszerű név. Zseniális elme. Az őrület határán táncoló lélek. Költő, művész - a legnagyobb és legmagányosabb. 80 éve távozott közülünk.

Ingyen szállhatunk meg olasz vendégházakban - egy feltétellel

La Settimana del Baratto. Magyarul Barter Hét. Így nevezik azt a kezdeményezést, amelynek köszönhetően több ezer olasz vendégszállóban ingyen pihenhetünk meg, ha készek vagyunk érte megdolgozni. A szó legszorosabb értelmében - írja a Condé Nast Traveler.

A fohász, ami átsegítette a nehéz időszakokon "A kis herceg" íróját

Antoine de Saint-Exupéry, a híres francia író, akinek bölcs gondolatait nem csupán "A kis herceg" művéből ismerhetjük. Az egyik legcsodálatosabb fohász is tőle származik. Élete, pilótaként sem volt félelmektől, szorongásoktól mentes, és az egyik legnehezebb időszakban a következőket vetette papírra

12 alkalom, amikor az írók egy egészen új szintre emelték a köszönetnyilvánítást

A regények elején vagy végén a legtöbbször az írók pár szóval megemlítik néhány szerettüket, családtagjukat, akiknek a könyvet ajánlják. Ezek általában rövid, kedves mondatok, amelyekben hálájukat fejezik ki azon emberek számára, akik segítettek nekik a könyv megírásában, ötleteikkel, szeretetükkel támogatták őket a nehezebb időszakokban is. De mint ahogy a világon bármit, ezt is lehet egészen másképp csinálni.

Oldszkúl hárdkór házasság

A házasságról kérdezel? Figyelj, én nem szoktam erről beszélni. Igen, itt az ujjamon a gyűrű, de akkor is, ez magánügy. Hogy nem tudod, hogy mit csinálj? Hat éve együtt vagytok, most már lépni kéne, ő nagyon akarja, az látszik rajta, tett is már célzásokat, ezeket te persze elengedted a füled mellett, de mégis csak, dönteni kéne. Jól van, értem. Először is egy kérdés van:


NAPI BOLDOGSÁG