3 bizonyíték arra, hogy a cicád irányítja az elméd!

Azt hiszed, hogy a cicád csak és kizárólag téged szeret? Hogy ő az igaz barát, akinek csak te jelented a világot? Gondold újra! Nem egy kutatás mutatta ki, hogy a macskáknak egyszerre több gazdájuk is lehet, méghozzá anélkül, hogy az egyik gazdi tudna a másikról.

Aranyos, selymes kis szőrgombolyagoknak álcázzák magukat, miközben képesek irányítani az embereket! Nem is akárhogyan!

1. Azt mutatják, hogy figyelnek, de közben oda se bagóznak!
Ha megengedik, akár a hasukat is simogathatod! Csak ha megengedik!

A tokyo-i egyetemen végzett kutatás kimutatta, hogy a macskák felismerik gazdájuk hangját. A kutatásban résztvevő macskák fele a gazdájuk irányába fordította a fejét, mikor az szólította, és még a harmada mozdította meg a füle botját. Ez a két jel a tudósok által is elfogadott jel arra, hogy a macska tudomásul vette a gazdi hívását. De mindösszesen 10%-a a vizsgált egyedeknek „válaszolt”, azaz mozgatta a farkát, vagy nyávogott. 
Néha egyszerűen csak hátat fordítanak nekünk!

Magyarul fogalmazva a cicád bizony hall téged, egyszerűen csak nem foglalkozik veled. Márpedig ha valaki úgy dönt, hogy ránk se hederít, mi bizony szeretnénk minél jobban magunkra vonni annak a bizonyos személynek a figyelmét. 

2. Kifejlesztették a tökéletes dorombolást, amitől rögtön a cicakajáért nyúlsz!

A macskák nagyon okos állatok és nagyon ügyesen bánnak a hangjukkal. Kifejlesztették a dorombolás egy olyan fajtáját, ami közel áll a babák sírásának frekvenciájához. Így vesz rá téged arra, hogy minél előbb etesd meg! Azt hiszem, hogy ez azt is megmagyarázza, hogy John miért eteti folyamatosan Garfield cicát. 
Egy másik kutatásban felvették a macskák dorombolását, majd kivették belőle azt a magas frekvenciájú hangot, ami az etetési kényszert indította be az embereknél, és a tesztalanyok csodával határos módon már nem éreztek késztetést arra, hogy a cicakaja felé nyúljanak. 

Még a szemük sem áll jól!


3. Megfertőzött egy parazitával!

Bizony, jól olvastad. A macskák, ha nem is szándékosan, de gyakran megfertőzik az embereket egy bizonyos parazitával, ami megváltozott viselkedést eredményezhet. Jaroslav Flegr kutató szerint lelassul a reakcióidő, ami a macskánknak ugyan nem válik előnyére, mégis irányítja az elménket. A parazitával megfertőződött sofőrök 2.6-szor nagyobb eséllyel szenvednek valamilyen balesetet, de még érdekesebb az, hogy a parazita más hatást vált ki a férfiakból és a nőkből. A férfiak sokkal hajlamosabbak lesznek a szabályok áthágására, a nők pedig sokkal jobban megnyílnak. Ez a parazita lehet a felelős az őrült macskás nő létezéséért is!

Vagy jelen esetben őrült macskás férfi


A macskák tehát képesek az elméddel játszani, még ha azt észre sem veszed. Gondolkodj el, mielőtt kiöntenéd neki a száraz tápot. Vajon tényleg éhes? 

Pozitív Nap – Kulcsár Tímea Ágnes

Forrás: BBC

Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!

Kapcsolódó írásaink

Kapcsolódó írásaink

Mindketten árvák és magányosak voltak egykor, most szerető családban élnek, és imádnak együtt utazni

8 káprázatos fotó arról, hogyan járja együtt a mentett kutya és cica a világot

Feladta mindenét, hogy cicájával körbeutazza Ausztráliát

A kaland főhőse Willow, a macska volt...

Tüneményes képekkel ünnepeljük, hogy a hópárduc nem veszélyeztetett faj többé

A gyönyörű és egzotikus hópárducot 1972 óra veszélyeztetett fajként tartották számon, de a múlt héten jó hír érkezett a macskák felől. Az elmúlt három év adatait elemezve a Természetvédelmi Világszövetség (IUCN) a sebezhető kategóriába sorolta vissza őket.

Tettenérés: lopáson kapott háziállatok (avagy a legcukibb lebukások TOP 30-as összeállítása)

Notórius csíntevő a legtöbbjük, akik ha lebuknak, az arcukra van írva: tudják, hogy rossz fát tettek a tűzre! Szenzációs pillanatok következnek, nagyszerű kedvencekkel!

10 dolog, amit a tánc ad nekünk

Táncolni mindig, mindenkinek érdemes. Nem csak örömforrás, az egészségünk megőrzéséhez is hozzájárul, terápiás célokra is használják, sőt a párválasztásban sem elhanyagolható szerepet tölt be.


NAPI BOLDOGSÁG