A korallok megvédik magukat a globális felmelegedéstől

A korallzátonyokról régóta terjed a hír, hogy szokatlanul érzékenyek a globális felmelegedésre, de mint kiderült, mégsem olyan tehetetlenek, mint azt elsőre gondoltuk róluk.

Sok állatnak adnak otthon a korallzátonyok

A Nature magazinban legutóbb közzétett kutatási adat szerint a korallok ugyanis képesek olyan vegyi anyagok kibocsátására, amellyel le tudják hűteni a helyi klímát.

A kémiai anyag neve a DMSP, amely hűvösebb hőmérsékletet okoz az értékes növények környezetében, igaz csak szűk területen és rövidtávon, arra pedig alkalmatlanok, hogy az általunk okozott minden szennyezést semlegesítsenek .

Természetesen ez azt is jelenti, hogy minél több korall pusztul el az emberi tevékenység következtében, annál kisebb eséllyel tudják segíteni magukat a korallok, mégis ez egy izgalmas felfedezés arra vonatkozólag, hogy milyen különleges védekezésre képes az élővilág.

Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!

Kapcsolódó írásaink

Kapcsolódó írásaink

Te mit csinálnál, ha eltűnne a Duna? (+videó)

Te hogyan reagálnál arra, ha reggel, átbuszozva a Petőfi-hídon, nem látnád magad alatt a nagy kékséget?

Ne hagyd ki: lélegzetelállító time-lapse videó a korallok életéről

Slow Life (magyarul: lassú élet) - ez a címe annak a videónak, amelyet Daniel Stoupin, az ausztráliai Queensland Egyetem egyik hallgatója készített a víz alatti világról.

Élet a világ legjobb állása után

Mihez kezd az ember, ha a világ legjobb munkájából vonul "nyugdíjba"? Interjú Ben Southall-lal, aki fél éven át volt a Nagy-korallzátony gondnoka.

Az ausztrálok lehetnek a világ legnagyobb vízvédői

Ausztrália létrehozza a világ legnagyobb tengeri rezervátumát, ezáltal vizeinek több mint egyharmada kerülhet védettség alá. A(túl)halászatot és olajkitermelést is visszaszorítják.


NAPI BOLDOGSÁG