Elit egyetemista lehet a japán robot


Japán Nemzeti Informatikai Intézetének (NII) kutatócsapata olyan magas mesterséges intelligenciájú robotot akart létrehozni, amely a legtekintélyesebb felsőoktatási intézmények felvételi vizsgáját is sikerrel teljesíti. A Torobokun névre keresztelt kutatórobot remekül szerepelt az első teszteken.


A vizsgákon feleletválasztós tesztekkel mérték tudását, a kutatók manuálisan táplálták be kérdéseiket, amelyekre Torobokun automatikusan válaszolt. A legtöbb választ néhány másodpercen belül megadta, egyetlen kérdés tartotta fel tovább, mintegy tíz percig.

Torobokun tudását hét tárgyban tesztelték, legjobban világtörténelem és japán történelem témájában szerepelt, legrosszabbul japán és angol nyelvből teljesített. Angolból a tudásalapú, például a hangsúlyjelekre és kiejtésre vonatkozó kérdésekre jól válaszolt, a párbeszédek kiegészítését kérő feladatnál viszont elbukott. A szakértők szerint a robotnak nehézséget okoz "elképzelni" a beszélgetés körülményeit és megérteni az állításokat.

Torobokun, a robot


"A mesterséges intelligencia beszivárgott a mindennapjainkba, még mielőtt észrevettük volna. Fontos megmutatni az embereknek, mire képes és mire nem, és úgy gondoltuk, a Tokiói Egyetem felvételi vizsgája remek eszköz ennek megértéséhez" - mondta Arai Noriko professzor, aki 2011-ben elindította a Torobokun-projektet.

A robot az eddigi teszteken olyan jól teljesített, hogy Japán magánegyetemei 80 százalékának és négy állami egyetemnek a felvételi vizsgáján sikerrel szerepelt volna. A kutatók célja, hogy Torobokun 2021-ben a legnehezebb felvételi vizsgán is vegye az akadályt: "bejusson" a Tokiói Egyetemre, Japán elit állami egyetemére.



Forrás: hirado.hu

Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!

Kapcsolódó írásaink

Kapcsolódó írásaink

Átmész a világ legrövidebb IQ-tesztjén? Mindössze 3 egyszerű kérdésből áll

Milyen gyorsan tudja megadni a helyes választ három meglehetősen egyszerű kérdésre? Intuícióira vagy az eszére hallgat? De úgy is kérdezhetnénk: hogy áll a közérthető matematikával? Nézzük a tesztet.

Most zajlik a földkerekség egyik legszebb virágzása - megmutatjuk!

Március végével és áprilisban egy hatalmas, színpompás hullám söpör végig Japánon. A városok, kertek, hegyek és völgyek rózsaszínbe és fehérbe borulva ünneplik a tavaszt, a világ pedig tátott szájjal irigykedik a képek láttán.

Így gondolnak a gyerekek a gyógyszerészekre (egy fantasztikusan kedves videó)

Néhány napja, egészen pontosan szeptember 25-én volt a Gyógyszerészek Világnapja. Ennek alkalmából gyermekeket kérdeztek meg arról, hogy mi a véleményük a szakmáról.

10 egyenlőség az életünkből, amit mindannyian megélünk!

Az élet nem regény, szokták mondani. Azonban abban mindannyian egyetérthetünk, hogy rengeteg örök és egyetemes igazság létezik, melyet az is lehet, hogy megírtak már és mind ismerjük!

Hírességek, akikről nem gondolnád, hogy okosabbak Einsteinnél

Einstein zseni volt, ez tiszta sor. Napjainkban is rengeteg igen okos ember jár-kel a világban. Sokuk olyan híresség, akiről nem is gondolnád, hogy einsteini IQ hányadossal bír... Pedig de!


NAPI BOLDOGSÁG