Föld bolygó 2.0: a NASA megtalálta a második Földet




A Föld 2.0-nak becézett, de egyébként Kepler-452b-nek elnevezett bolygó épp a megfelelő távolságra van a saját napjától ahhoz, hogy lakható legyen - tehát a csillag lakható zónájában van -, mert nem kizárt, hogy van a felszínén folyékony halmazállapotú víz. Azt már régóta tudjuk, hogy létezhetnek a mi naprendszerünkön kívül olyan bolygók, amelyeken lehet élet, de ezt az elméletet egészen mostanáig nem sikerült bizonyítani.



A Kepler-452b-ről eddig ezt lehet tudni:

    # körülbelül 60 százalékkal nagyobb, mint a Föld;
    # feltehetően egy kőzetbolygó, és nem egy gázóriás, mint a Jupiter;
    # körülbelül 1400 fényévre van a Földtől;
    # 385 nap alatt kerüli meg a saját Napját;
    # a bolygó és a csillag, ami körül kering, körülbelül 6 milliárd éves; 1,5 milliárd évvel                    idősebb, mint a mi Napunk;
    # a Föld 2.0 hivatalos neve azért végződik b betűre, mert ez az első bolygó a csillagjától               számolva (a Kepler nevezéktanában a csillag kapja mindig az a jelzést), ami egyébként           a Hattyú csillagképben van;
    # még soha nem találtak olyan bolygót, ami ennyire hasonlított volna a Földhöz.

A NASA tudósai azt még egyelőre nem tudják, hogy van-e élet a Kepler-452b felszínén. "Félelmetes belegondolni, hogy ez a bolygó hatmilliárd évet töltött a csillaga lakható zónájában, ami több, mint amióta a Föld létezik. Ez elég jelentős idő ahhoz, hogy élet alakuljon ki valahol a felszínen, ha minden, az élethez szükséges feltétel adott" - mondta a sajtótájékoztatón Jon Jenkins, a Kepler misszióval begyűjtött adatok vezető elemzője.

NatalieBatalha, a NASA egyik vezető kutatója szerint körülbelül 50 százalék az esélye annak, hogy a Kepler-452b egy kőzetbolygó, ami a jelenlegi tudásunk szerint az egyik előfeltétele annak, hogy az élet létrejöjjön.

A kutatók Kepler-452b-n kívül még 11 Földhöz hasonló bolygót találtak a közelmúltban, de egyik sem kering egy olyan csillag körül, amely a mi Napunkhoz hasonló lenne. A Föld 2.0 jelenleg 10 százalékkal több energiát kap a saját csillagától, mint a Föld a Naptól, de a tudósok szerint 1,5 milliárd év múlva a Föld is pont ennyi energiát kap majd, tehát a Kepler-452b tulajdonképpen a Föld távoli jövőjét is megmutathatja.


Forrás: MTI/index.hu

Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!

Kapcsolódó írásaink

Kapcsolódó írásaink

Mennyire életrevaló a gyerekünk? Tesztelhetjük!

Sokan vannak, akik felnőttek bár, de gondot okoz számukra egy csekk kitöltse, vagy egy családi költségvetés elkészítése. Felnőnek úgy a gyermekeink, hogy nem látják a valódi világot, nem tudnak a "működési elveiről". Hogy ez a szülő kímélete vagy a fiatal érdektelensége miatt van így, a végkifejletet nézve tulajdonképp mindegy is...

A merész döntések visznek téged oda, ahol lenned kell (Ne félj meghozni őket)

Utunk mindenképp vezet valahová, csak épp nem mindegy, hogy hová. A merész döntések visznek téged oda, ahol lenned kell.

Átmész a világ legrövidebb IQ-tesztjén? Mindössze 3 egyszerű kérdésből áll

Milyen gyorsan tudja megadni a helyes választ három meglehetősen egyszerű kérdésre? Intuícióira vagy az eszére hallgat? De úgy is kérdezhetnénk: hogy áll a közérthető matematikával? Nézzük a tesztet.

100 évesen kertet művel és állatokat tart az egykori lágerszakács

Vaskor István- a vidék újságírója, a Sokszinú Vidék magazin munkatársa készített egy csodálatos interjút. Alanya egy olyan ember, akinek élete mindannyiunk előtt példaként lebeghet. Csodálatos interjú kitartásról, élni akarásról, hűségről.

Frida már 52 életet megmentett, most Mexikóban kutat túlélők után

Frida eszméletlen intelligens, érző és kitartó négylábú. Egy hős.


NAPI BOLDOGSÁG