Így írtak ők: világhírű írók kulisszatitkai

Tudtad-e, hogy a siker titka az alábbiakban rejlett számos író számára?

1. Párnák közt

Mark Twain


Mark Twain, George Orwell vagy a forgatókönyvíró Woody Allen állítása szerint, akkor jöttek a magvas gondolatok, mikor kényelmesen feküdtek párnáik közt.


2. Jegyzetpapírra vetve

Vladimir Nobakov, a Lolita szerzője, azért szokott rá a cetlikre történő jegyzetelésre, hogy kedve szerint változtathassa a jeleneteket és átlássa teljes egészében, hogyan halad a műve. Ezeket a fecniket egy dobozban tartotta, gyakran a párnája alatt, hogy mikor éjszaka felébred és eszébe jut valami jó ötlet, azt egyből lejegyezhesse.


3. Színkód használata


Alexandre Dumas, A Három muskétás szerzője, alkalmazta ezt a módszert. Kékkel a fiktív történeteket-, rózsaszínnel az újságcikkeket és valós történeteket-, sárgával pedig verseit jelölte, hogy könnyebben megkülönböztessen egy-egy írást.


4. Fejjel lefelé lógva

Dan Brownról valószínűleg már mindannyian hallottunk. Vajon azt is tudjuk, hogyan született az Angyalok és démonok vagy A Da Vinci-kód? Bizony fejjel lefelé lógva találta ki a bestsellerek sorait az író. Azt mondja, ez a pozíció segít neki a gondolkodásban, összpontosításban és a relaxálásban is.


5. Meztelenül alkotni

Victor Hugo, A Notre Dame-i toronyőr írója, állítása szerint, hogy időben elkészüljön művével, ruha nélkül tartózkodott otthon. Így ugyanis véletlenül sem tudta elhagyni a házat, s vesztegetni az értékes perceket. Még a leghidegebb időben is képes volt csupán egy szál takaróba burkolózva flangálni otthon a cél érdekében.


6. Ipari mennyiségű koffein


Honoré de Balzac-ról, az Emberi színjáték írójáról az a szóbeszéd járja, hogy alig aludt, miközben alkotott. Napi ötven csésze kávét volt képes meginni, hogy erőt és ihletet gyűjtsön. A másik koffein-függő Voltaire volt, aki valamivel kevesebb, mintegy negyven csésze kávét fogyasztott alkotói időszakban. Mégis évszázados szokásokon alapszik a kávéfogyasztásról készült tanulmány, miszerint az írók isszák a legtöbb feketét?

Te hogyan adsz löketet magadnak a produktív munkához?


Pozitív Nap - Cintia

Képek: Pinterest

Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!

Kapcsolódó írásaink

Kapcsolódó írásaink

12 alkalom, amikor az írók egy egészen új szintre emelték a köszönetnyilvánítást

A regények elején vagy végén a legtöbbször az írók pár szóval megemlítik néhány szerettüket, családtagjukat, akiknek a könyvet ajánlják. Ezek általában rövid, kedves mondatok, amelyekben hálájukat fejezik ki azon emberek számára, akik segítettek nekik a könyv megírásában, ötleteikkel, szeretetükkel támogatták őket a nehezebb időszakokban is. De mint ahogy a világon bármit, ezt is lehet egészen másképp csinálni.

Sírva nevetős: unatkozó könyvesbolti eladókon még nem szórakoztunk ekkorát

Minél unalmasabb, amit csinálsz, annál könnyebb érdekessé tenni. Annál feltűnőbb lesz, bármilyen aprósággal is színesíted. Nem kell sok. Lejjebb találod a nagyon jó példákat erre... :)

Készen állsz 2017 nagy olvasási kihívására?!

Ha már egy olyan könyved sincs otthon, amit még ne olvastál volna el, ha már senki nem tud olyan olvasnivalót ajánlani Neked, amit már ne tudnál fejből oda-vissza, akkor ez a játék Neked való! Ha úgy érzed, keveset olvasol, pedig igenis szeretnél, akkor még motivációként is jól jöhet ez a kihívás! Kalandozz egy kicsit a könyvek világában!

Ahogy még biztos nem láttad Ady egyik legjobb versét!

Arany János A walesi bárdok című költeménye után egy újabb magyar klasszikusnak is elkészült a főleg fiataloknak szánt feldolgozása, amely egyben fontos társadalmi kampány része is.

8 dolog, amit akkor tapasztalsz meg, ha egyre többet olvasol

Miközben azonban engedünk a könyvek csábításának, és végigmegyünk azon a bizonyos úton, amely a lehetetlent nem ismerő rajongás felé visz, változunk és alakulunk - pedig talán észre sem vesszük, mi mindent tesz velünk az olvasás:


NAPI BOLDOGSÁG