Lila paradicsommal a rák ellen - génmódosítás nélkül

Lila paradicsomot állítottak elő a Sao Paolo-i egyetem kutatói, amely állításuk szerint sokkal egészségesebb, mint a piros.

Lila paradicsomot termesztenek Brazíliában. Hír mégsem szokatlan színe miatt lett belőle, hanem azért, mert fogyasztása állítólag betegségeket előzhet meg. A Sao Paolo-i egyetem kutatói szerint a különleges paradicsom a rák ellen is hatásos - ismertette a Duna TV Híradója. Korábban már előállítottak lila paradicsomot Amerikai kutatók, de akkor génmanipulációval érték el a kívánt eredményt. A mostani esetében ez nem áll fent, "pusztán" keresztezéssel értéke el az eredményeket a brazil kutatók. 

Bizarabb kinézetű, de állítólag egészségesebb az új hibrid. Kép: usatoday.com


Tíz évig kísérlezett három kutató a Sao Paolo-i egyetemen, míg sikerült létrehozniuk a lila paradicsomot. Nem győzik hangsúlyozni, hogy nem génmódosított növényről van szó. Színét egy vegyi anyaggal magyarázzák. "Antocianinban gazdag, ettől válik lilává a piros paradicsom. Előnye még, hogy több C-vitamin van benne, mint a hagyományos fajtában, mondja az egyik kutató" - mondta Alfredo Peres egyetemi tanár.

Az új hibridet a hagyományos, a chilei, és a Galapagos-szigetekről származó vad paradicsom keresztezésével hozták létre. A kutatók azt állítják, hogy rendszeres fogyasztása súlyos betegségeket előzhet meg, csökkenti a szívinfarktus, a rák és az izületi bántalmak kockázatát. Egy brazil cég már meg is kezdte a lila paradicsom ipari méretű termesztését.

Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!

Kapcsolódó írásaink

Kapcsolódó írásaink

Told a sü­tőbe a pa­ra­di­cso­mot és így alkoss elképesztő olasz recepteket

Imá­dod az olasz kony­hát, de nincs időd fű­sze­res pa­ra­di­csom­szósz fő­zé­sé­vel pe­pe­cselni? Ez a sült pa­ra­di­csom­szósz könnyen el­ké­szít­hető, és bár­mi­kor, bár­mi­lyen mennyi­ség­ben elő­kap­ha­tod a mély­hű­tőd­ből vagy a kam­rá­ból.

Hogy milyen sűrűn fürödj vagy moss fogat?Itt a hivatalos válasz

Milyen sűrűn kell fürödni? Hányszor kell fogat mosni? Kilenc nagyon fontos kérdésre kapsz választ szakértőktől.

Kutyáink értik, amit mondunk nekik - egy új magyar kutatás bizonyította ezt!

AZ ELTE Családi Kutya Programja a világon elsőként vizsgálta meg, hogy a kutyák agya miként dolgozza fel azt, amikor beszélünk hozzájuk: számít, hogy MIT és HOGYAN mondunk!

Emlékszel arra, amikor a Plútót megfosztották a "bolygórangjától"? Itt a válasz, hogy miért!

2006-ban a Plútó visszaminősítése igen nagy felháborodást váltott ki a közvélemény részéről. Azonban tény, hogy a Naprendszer akkor még 9. égiteste igencsak aprócskára sikeredett.

10 év után újra látták a világ egyetlen olyan állatát, amelynek a felnőtt példányai is úgy néznek ki, mint a kiscicák!

A homoki macska egy igen nehezen megfigyelhető és veszélyeztetett faj, mely félénk és visszahúzódó, így történhetett, hogy 10 évig nem került emberi szem elé vadon élő példánya.


NAPI BOLDOGSÁG