Nagyobb esély a gyógyulásra: felfedezték az eddigi legerősebb antibiotikumot!



Az antibiotikumok fejlesztése a múlt század ötvenes és hatvanas éveiben élte reneszánszát, ám 1987 óta egyetlen új antibiotikumot sem alkalmaztak a mindennapi orvosi gyakorlatban. Azóta viszont a mikrobák elképesztő módon megerősödtek és ellenállóvá váltak, elég ha csak a tuberkulózis kiterjedten ellenálló változatára gondolunk, ami szinte minden antibiotikumra rezisztens.

A bostoni Northeastern Egyetem kutatói a tudományos módszertanhoz hűen a talajból vettek mikrobamintát. A talaj valóságos kincsesbánya ebből a szempontból, míg laboratóriumi körülmények között csupán egy százalékuk tenyészthető.


A kísérletek során 25 új antibiotikumot fedeztek fel, ezek közül is a legnagyobb ígéretet a teixobactin jelenti. A kísérletek kimutatták, hogy a teixobactin baktériumölő, azonban a szöveteket nem mérgezi. Az egérkísérletek arra is rámutattak, hogy az anyag a meticillinrezisztens szuperbaktérium, a húsevő Staphylococcus aureus (MRSA) halálos mennyiségét is képes elpusztítani.

A szer ráadásul azokat a zsírokat is megtámadja, amelyek elengedhetetlenek a baktériumsejt falának felépítéséhez, ezért nehéz immunitást kialakítani ellene. Az embereken végzett kísérletekre még két évet várni kell


Forrás: Filantropikum

Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!

Kapcsolódó írásaink

Kapcsolódó írásaink

9 megfizethetetlen dolog, ami egy filléredbe sem kerül

Manapság sokszor a rossz dolgokat értékeljük túl. Olykor azt ami drága, értékesebbnek, előrébb valónak tekintjük, mint azokat a a dolgokat, amik nem megvásárolhatók.

19 bizonyíték arra, hogy Izland valóban egy csoda

Számtalan elszigetelt és varázslatos pontja létezik a világnak, mely a maga nemében különleges, hiszen olyan természeti formák képződtek ezeken a cseppnyi világokban, melyek máshol nem jöttek létre.

Emlékszel arra, amikor a Plútót megfosztották a "bolygórangjától"? Itt a válasz, hogy miért!

2006-ban a Plútó visszaminősítése igen nagy felháborodást váltott ki a közvélemény részéről. Azonban tény, hogy a Naprendszer akkor még 9. égiteste igencsak aprócskára sikeredett.

Egy kis tudomány: egyre színesebb lesz a világ!

A magnézium-oxid elektromosságával kísérleteztek a tudósok, ám közben feltalálták a kék egy új árnyalatát!

148. éve született a vércsoportok felfedezője, aki ezzel emberek hihetetlen tömegének életét mentette meg

Június 14-én ünnepeljük Karl Landsteiner, a vércsoportok felfedezőjének születésnapját. Eme jeles alkalom adta lehetőséget pedig megragatuk arra, hogy egy kis tájékoztatót adjunk nektek a felfedezéséről!


NAPI BOLDOGSÁG