Ujj fényképező?

Ne írjon levelet a lektornak, a címben nincs helyesírási hiba! Az Ubi-Camera egy innovatív, futurisztikus eszköz, mely forradalmasítani akarja a hobbifényképezés világát.

Rengeteg filmben láthattuk már, hogy egyes rendezők az ujjukkal keretet formázva igyekszenek megálmodni egy-egy jelenet kamera beállításait. Valószínűleg ez a mozzanat ihlette meg az Ubi-Cam kiötlőit is.

Nincs szükség objektívre, kijelzőre, egyszerűen a saját szemünkkel eltervezett és elképzelt, majd az ujjunkkal keretbe foglalt képet fogjuk elkészíteni. Nincsen nagy, sehova sem elférő készülék, amit cipelni kell, csak az ujjunkra csatolható apró eszköz. Az ötlet egyszerű és valóban előre mutató; minimalizmusra törekvő szellemisége olyan, mintha egy utópisztikus sci-fi filmből ragadták volna elő.

A fejlesztés az Institute of Advanced Media Art and Sciences-nél végzik. Elmondásuk szerint, illetve a látottak alapján még gyerekcipőben jár a technológia, rengeteg sallanggal, ugyanakkor az irány mindenképpen üdvözölendő, legalábbis a hobbifényképészek táborában.

Így nagyjából jó lesz, és már készülhet is a fotó.

Rajzolás vagy fényképezés közben néha egy négyszöget formálunk az ujjainkkal, hogy megkeressük a megfelelő kompozíciót. Ezzel a kamerával ugyanezzel a módszerrel készíthetünk fényképet. Az eszközt mutatóujjunkhoz csatlakoztatjuk, majd egy keretet formázunk. Ez a négyszög lesz az objektív, amellyel így fényképeket készíthetünk. Hogyha a gépet erősen megnyomjuk a hüvelykujjunkkal, a zárszerkezet kioldódik” – mondta el az egyik kutató, aki az Ubi-Camera fejlesztésében részt vesz.

A fényképezőgépet egy távolságérzékelővel látták el, amely képes felmérni, hogy a fotós arca milyen messze van a készüléktől. Minél messzebb tartjuk a kamerát az arcunktól, annál nagyobb ráközelítéssel készíthetünk képet. Az Ubi-Camera jelenleg csak fix távolsággal működik, és egyelőre a közelítést is csak digitálisan, számítógépen tudják megoldani.

Jelenleg a kamerát vezetékkel csatlakoztattuk egy számítógéphez, de szeretnénk egy olyan önálló fényképezőt létrehozni, melyet bárhol, szabadon lehet használni. Továbbá jelenleg a távolságérzékelő infravörös sugarakkal működik, ezért nem mindig érzékeli kellőképpen az arcot, és a fényviszonyok is ronthatnak a működésén” –tette hozzá a fejlesztő.
A fejlesztők hivatalos videója.

Az tisztán látszik, hogy még nagyon gyerekcipőben jár az Ubi-Cam, ennek ellenére már most körvonalazódik az az igen hasznos és használható út, melyet képviselni akar.

Szerző: Kézai - Pozitív Nap

Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!

Kapcsolódó írásaink

Kapcsolódó írásaink

Csak ámulunk: szenzációsak az év panorámafotói

Nem győzünk álmélkodni az év panorámafotóin! Idén nyolcadik alkalommal hirdették meg az EPSON nemzetközi panorámafotós pályázatát, a győzteseket pedig szerdán ki is hirdették.

Előre szólunk, gombóc nő az ember torkában: 2017 legszebb esküvői képei

A Fearless Awards kiválasztotta a legjobb esküvői fotókat a 2017-es évből, mi pedig ezekből szemezgettünk. Ezek a képek bizonyítják, hogy milyen csodák rejlenek egy-egy jól elkapott pillanatban.

Anya és lányai összeöltöztek - és ez most igen cuki projekt lett

Összeöltözni már azért kicsit elcsépelt, nemde? Kivéve, ha van egy négyévesed, aki nagyon tökéletesen trollkodja szét mindahányszor.

Ilyenek az emberek egy csók előtt és csók után (képriport)

Johanna Siring fotós annak járt utána, hogyan szabadíthat fel egyetlen csók. Nos, így néznek ki az emberek egy csók előtt és csók után!


NAPI BOLDOGSÁG