Rácz Zsuzsa író és az egyik nagy gyógyszergyár a köztünk élő hősnőket akarja megtalálni. Az Aranyanyu Díjat azzal a céllal hozták létre, hogy a nők munkájának elismertsége minden területen növekedjen.
Rácz Zsuzsa írónő (Fotó: vital.hu) Nőknek szóló díjat alapított Rácz Zsuzsa író és az egyik nagy gyógyszergyár. A Richter Aranyanyu Díj mottója: találjuk meg együtt a köztünk élő hősnőket! Három kategóriában keresik a feltételeknek megfelelő nőket: pedagógus, orvos és egészségügyi szakdolgozó. Az összesen 1,2 millió forintos ösztöndíjra november 1-jéig várják a jelöléseket terezanyu.hu honlapon. Interjút készített Rácz Zsuzsával a Kossuth Rádió délutáni magazinja. Az írónő elmondta: minden jelöléshez várnak egy személyes történetet is a díjra javasolt személlyel kapcsolatban.
A hagyományteremtő céllal életre hívott, kifejezetten nőknek szóló díjjal az a szándéka a szervezőknek, hogy növeljék a nők munkájának társadalmi elismerését. A díjjal erősíteni kívánják Richter és a Terézanyu Klub törekvését, melynek célja a nők önbecsülésének és társadalmi megbecsülésének növelése. Ez a cél egész munkájuk mozgató rugója, a Terézanyu Klubnak is ez az ars poeticája. Ki ne tudna mondani egy kiváló orvosnőt, egy elkötelezett óvónőt vagy egy lelkiismeretes nővért? Mindenki életében van ilyen hősnő, és most azon dolgoznak a szervezők, hogy a nyilvánosság segítségével megtaláljuk őket, és megadjuk a nekik járó figyelmet. Az Aranyanyu Díjat azzal a céllal hozták létre, hogy a nők munkájának elismertsége minden területen növekedjen.
Idén három kategóriában – pedagógus, orvosnő és egészségügyi szakdolgozó – várják a jelöléseket, amelyeket szeptember 27. és november 1. között bárki leadhat a
www.terezanyu.hu weboldalon keresztül. Az ajánlási szakasz végén kategóriánként 5-5, vagyis összesen 15 Aranyanyu Díj-jelöltet fognak kiválasztani. A szakmai zsűri döntése alapján közülük kerül majd ki minden egyes kategória Aranyanyu Díjasa, aki 200.000 forint összegű elismerést kap. A zsűri tagjai: Gyarmati Andrea, gyermekorvos, olimpiai érmes úszó; Kriston Andrea, az Intim Torna módszer kidolgozója; Nagy Tímea, kétszeres olimpiai bajnok párbajtőröző; Beke Zsuzsa, a Richter kormányzati kapcsolatok és PR vezetője; valamint Rácz Zsuzsa, a Terézanyu-könyvek írója.
A jelöléshez annyit kell tenni, hogy leírjuk egy, a jelöltünkkel kapcsolatos személyes élményünket, amiben megelevenedik munkája során tanúsított odaadása, kivételes személyisége, hivatása melletti elkötelezettsége. Találjuk meg a köztünk élő hősnőket!