Ezért nehéz felnőttként barátokat szerezni

Kölcsey Ferenc remekül rátapintott a barátság lényegére: gyermekkorban könnyebb szívünknek kedves társakat találni, mint felnőttkorban. De miért van ez így? Miért nehezebb többet tapasztalt fejjel közel engedni magunkhoz valakit? 5 pontban próbálunk választ találni a kérdésekre. 


1. Bizalmatlanabbak vagyunk 

Gyerekként még a világ leggonoszabb emberével is kedvesen el tudtunk csevegni, hiszen nem láttunk annyit a világból, hogy elhiggyük, megértsük, nem szabad mindenkit közel engedni magunkhoz. Ahogy azonban idősödünk, úgy lesz egyre több rossz tapasztalatunk is, és úgy leszünk egyre kétkedőbbek, bizalmatlanabbak az emberekkel szemben. Nehezebben nyílunk meg, nem tudjuk, érdemes-e energiát pazarolni erre vagy arra a valakire. 

2. Kevesebb időnk van

Mikor még apró lányok vagy fiúk voltunk, nem volt más dolgunk, mint jól érezni magunkat, és minél több hasonló korú gyerekkel játszani. Az általános és a középiskolában, sőt, talán még az egyetemen is kiemelt helyen szerepeltek a barátok, még akkor is szívesen lógtunk velük, ha ez a tanulás rovására ment. Egy felnőttnek azonban olyan kötelezettségei vannak, amelyeket nem lehet sokáig halogatni: ránk szakad a háztartás, a gyerekek, a párkacsolat és a munka gondja, és sajnos - akarjuk vagy nem - nem nagyon marad időnk új barátságokat kötni. Örülünk, ha a régieket ápolni tudjuk. 

Gyerekkorban könnyebb?


3. Nagyobbak az elvárásaink

Idősebb, sokat (vagy legalábbis többet) megélt emberként már más szempontokat nézünk egy lehetséges baráttal kapcsolatban, mint gyerekként. Akkor még elég volt, ha jól tudtunk együtt játszani, később azonban a rendszer, ami alapján ítélünk, bonyolultabbá válik. Lehet, hogy valakit nagyon kedvelünk, de tisztában vagyunk vele, hogy egy megbízhatatlan személyiségről van szó, akire soha nem számíthatunk majd - így inkább nem mélyítjük el az érzéseket.

4. Nehezebb hozzánk hasonló érdeklődésű barátot találni

Míg az iskolákban az érdeklődés és a képesség alapján létrehozott osztályok, szakok segítségével mindig egymás mellé sodródtak azok, akik hasonló dolgokat kedveltek és utáltak, addig felnőttként ez nem ilyen egyszerű. Nem biztos, hogy a munkahelyen csak hozzánk passzoló emberekkel dolgozunk együtt, sőt, az a gyakoribb, hogy rengeteg különböző kvalitású személyiségből áll össze az adott cég, iroda stb struktúrája.


5. A párunk lesz a barátunk

Bár nem mindenkire jellemző, de elég elterjedt, hogy ha felnőttként van egy társunk, akivel együtt szeretnénk leélni az életünket, akkor minden időnket vele töltjük - egyszerűen azért, mert hihetetlenül jól érezzük magunkat vele. Nem csak szerelmesként, hanem barátként tekintünk rá, így nem látjuk szükségét annak, hogy új, más ismeretségeket kössünk. 

Ti hogy vagytok ezzel? 


Pozitív Nap

Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!

Kapcsolódó írásaink

Kapcsolódó írásaink

dolog, amit az igaz barátok másképp csinálnak

Mi az, amit megtesznek egymásért egy jó barátságban? Öt pontban összefoglaljuk neked, amire - szerintünk - megéri odafigyelni.

12 ló összeáll és vár, aztán megérkezik a "suttogó" (egy bámulatos videó)

A kiváló lovas szakembert mindenki Lorenzóként ismeri. Világszerte elismert bámulatos tehetsége és a lovak iránti szeretete. Kevesen tudnak úgy bánni a lovakkal, mint ahogyan ő.

100 évesen kertet művel és állatokat tart az egykori lágerszakács

Vaskor István- a vidék újságírója, a Sokszinú Vidék magazin munkatársa készített egy csodálatos interjút. Alanya egy olyan ember, akinek élete mindannyiunk előtt példaként lebeghet. Csodálatos interjú kitartásról, élni akarásról, hűségről.

Egy fotósorozat, ami megmutatja a gyerekek hogyan töltötték net és okostelefon nélkül a nyarat szerte a Földön

Summer Unplugged, azaz "nyár kihúzva", ez volt egy nemzetközi fotósverseny címe. Ennek pedig az volt a témája, hogy a gyerekek, hogyan töltik a nyarat, ha nem az interneten lógnak, vagy a Tv előtt ölnek. Fotósok százai örökítették meg világszerte, milyen boldogan telt a gyerekek nyara tévé, internet és telefon nélkül! Mutatjuk a legjobbakat!

Egy megunhatatlan filmjelenet! Ismerős?

Ez egy igazi, number one filmtörténeti másfél másodperc, amit sokaknak nem kell bemutatni. De még így is bármikor érdemes leporolni és elővenni. Sőt, nem csak ezt a 1,5 percet, az egész filmet! Lássuk!


NAPI BOLDOGSÁG