Naptej-kisokos anyukáknak, avagy ezzel kend a csemetédet!

SPF? Faktor? UVB? UVA?

Az SPF rövidítés az angol fényvédő faktor szavakból ered, ez mutatja meg mennyivel többet tartózkodhatunk a napon leégés nélkül. Ha gyermekünknek vásároljuk a naptejet, mindenképpen magasabb faktorszámút válasszunk, legalább 50-eset! A krémezést ilyenkor is ismételni kell, legalább néhány óránként, illetve fürdőzések után.


Forrás: iStock

Fizikai vagy kémiai fényvédők?

A naptejek fizikai vagy kémiai fényvédőkkel készülnek, melyek megakadályozzák, hogy káros napsugarak érjenek bennünket, ám könnyen allergiát okozhatnak. Ha gyerek számára vásároljuk a napvédő krémet, fontos, hogy fizikai fényvédővel rendelkező terméket vegyünk le a polcról, ezek ugyanis UVA és UVB sugárzás ellen is védenek. Olyan összetevőket tartalmaznak, mint cink-oxid és titán-dioxid-por, melyek visszaverik a fényt, ezáltal nyújtanak védelmet a napsugárzás ellen.
Magunknak választhatunk kémiai összetevős naptejet, ezt fontos, hogy legalább fél órával azelőtt felkenjük, hogy a napra mennénk, hogy kifejthesse a hatását.

Nem mindig a legdrágább a legjobb!

Interneten könnyen találhatunk független szervezetek által készített naptej-teszteket, melyek segíthetnek a választásban, ezekből pedig az is kiderül, hogy sokszor nem a legdrágább a leghatásosabb.

A kánikulában nagyon fontos, hogy ne csak a bőrünket, de a szemünket is védjük megfelelő napszemüvegekkel, emellett jó barátunk lehet egy csinos kalap, a gyerekeknek pedig már árulnak külön UV-szűrős ruhákat, melyek plusz védelmet nyújtanak a naptejek mellé.


Forrás: Vous.hu

Pozitív Nap - Resán Alexandra


Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!

Kapcsolódó írásaink

Kapcsolódó írásaink

Szem nem marad szárazon! Ez a legszerethetőbb karácsonyi videó (szerintünk)

Tisztában vagyunk vele, hogy a filmekben ábrázolt valóság és a mi saját valóságunk között éles határ húzódik. Átléphetetlen határ - gondoljuk. Pedig van egy műfaj, mely hivatásszerűen keresztül- kasul közlekedik ezen a biztosnak gondolt határon: a reklám... Ebben a reklámban csakis a mi valóságunk örökérvényű igazsága jelenik meg: adni jobb, mint kapni.

12 aranyköpés gyerekkorunk nagy kedvencétől, Dr. Bubótól

Igaz, ami igaz, anno nagyon szerettük. Ma pedig érdemes újra elmerülnünk benne, mert bőven. hordoz mondanivalót a 21. század emberének is.

10 dolog, amit egy gyereknek tudnia és értenie kéne 12 éves koráig!

Minden szülő álma az, hogy gyereke egy jó, becsületes, és bátor felnőtté váljon, de ezekért a pozitív jellemvonások kialakulásáért bizony meg kell dolgozni.

Mennyire életrevaló a gyerekünk? Tesztelhetjük!

Sokan vannak, akik felnőttek bár, de gondot okoz számukra egy csekk kitöltse, vagy egy családi költségvetés elkészítése. Felnőnek úgy a gyermekeink, hogy nem látják a valódi világot, nem tudnak a "működési elveiről". Hogy ez a szülő kímélete vagy a fiatal érdektelensége miatt van így, a végkifejletet nézve tulajdonképp mindegy is...

Újra kell értékelnünk a nagyszülők szerepét, mert nagyon fontosak!

Boldogabbak azok gyerekek, akik több időt töltenek a nagyszüleikkel - és ez nem csak a puszta tapasztalat, kutatások is igazolják már. Így ahelyett, hogy egyre kevesebb teret kapnak unokáik életében, sok kedvezőtlen szociális hatást is ellensúlyozhatnak szerető jelenlétükkel.


NAPI BOLDOGSÁG