4 üdvözlés a nagyvilágból

Még az olyan egyszerű dolgokat sem ugyanúgy csináljuk a világ különféle tájain, mint a köszöntés. Külföldieknek furcsa lehet, hogy mi, magyarok nem csak hellóval köszönünk, de azzal is búcsúzunk el. Ugyanígy a mi szemünkben is szokatlannak tűnhet egy-két köszönési mód a világból.

Tibet:

Köszönthetjük a tibetieket egy egyszerű meghajlással is, amikor letérdelve a homlokunkat a földhez érintjük, de ha igazán szeretnénk lenyűgözni őket, akkor jobb, ha a hagyományos üdvézlési formánál maradunk meg. Ez nagyon egyszerű: csak dugjuk ki jól előre a nyelvünket, majd húzzuk vissza. Ám mielőtt így tennénk, győződjünk meg róla, hogy a kérdéses felület szép rózsaszín, és nem fekete, ez utóbbi ugyanis arról árulkodik, hogy sötét lelkünk van -vagy hogy előtte medvecukrot szopogattunk. Míg a nyelvöltés nálunk sértésnek számít, addig a tibeti kultúrában egyfajta köszönési forma. 

Hello!

Nigéria:

Ha Nigéria délkeleti részén járunk, nagy eséllyel összefuthatunk a kanouri néppel. Ha így lenne, ne felejtsük őket illendően köszönteni, azaz rázzuk meg az öklünket szemmagasságban, miközben azt kiáltjuk: 'whooshay!' Vagy köszönhetünk egy egyszerűbb Bonjour!-ral, Nigériában ugyanis az a hivatalos nyelv.

Északi sark:

Eszkimó pusziként is elhíresült az inuitok köszöntése, ami a közhiedelemmel ellentétben valójában nem az orrok összedörgöléséből áll. A helyes eszkimó puszihoz ugyanis az orrunkat és a felsőajkunkat kell a másik orcájához dörgölni, miközben magunkba szívjuk a másik bőrének illatát.

Szaud-Arábia:

Akár ismerősbe, akár ismeretlenbe botlunk, a kézfogás a megfelelő üdvözlési forma. Ezt gyakran követi egy baráti ölelés is -persze szigorúan csak férfiak között! 


Forrás: marmalade.hu

Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!

Kapcsolódó írásaink

Kapcsolódó írásaink

Szeretnéd megtudni, ki vagy valójában? Akkor ezt a tibeti személyiségtesztet neked találták ki!

Kapcsold ki a logikus gondolkodásodat, próbálj ellazulni és válaszold meg a következő három kérdést, melyek a tudatalattiddal játszanak.

Ahol a hit tartja össze a falakat: a 40 ezer szerzetes lakta buddhista falu (lenyűgöző képriport)

A tibeti Sertar az egyik legcsodálatosabb hely bolygónkon: a hit tartja össze az embereket a gyönyörű településen.

Ki köszön előre? Mindennapjaink illemszabályai

A köszönés a tisztelet kifejezésének egyik legalapvetőbb formája, a kapcsolatkialakítás első lépése...

Így reagál az ember legjobb barátja, amikor hosszú idő után hazatérünk! (+videó)

Az élet küzdelem. Fogadd el. De van benne tiszta, száz százalékig őszinte érdeklődés is...

Nemes céllal a világ két sarkán

A világon elsőként akar egyetlen év alatt, minden támogatás nélkül mindkét sarkra eljutni. Az expedíció célja a szegénynegyedek és az intézmények közti szakadék csökkentése.


NAPI BOLDOGSÁG