Átadásra kerültek az Aranyrajzszögek, és zajlik a Graphifest még vasárnapig


Az Aranyrajzszög díjak és a Zene szemeimnek díjak átadásával, illetve a két pályázathoz kapcsolódó kiállítások megnyitójával kezdődött meg a Graphifest design fesztivál péntek este az Erzsébet téri Design Terminálban.


 A Graphifestet, illetve a fesztiválhoz kapcsolódó pályázatokat hagyományosan két szakmai szervezet, az Aranyrajzszög Társaság (ART) és a Magyar Tervezőgrafikusok és Tipográfusok Társasága (MATT) szervezi és írja ki minden évben - emlékeztetett a kiállítás-megnyitó előtt a Design Terminál kreatív igazgatója. Ács Zoltán elmondta: az Aranyrajzszög pályázatra beérkezett munkákból 120-at - többek között arculatterveket, csomagolás-, kiadvány-, termékdizájnokat és könyvterveket - mutatnak be, míg a MATT által a Liszt-bicentenárium alkalmából meghirdetett Zene szemeimnek című pályázatra beérkezett 190 grafika közül 50 lesz látható november 20-ig.


A Graphifest részeként Ország, város címmel november 18-án délután Design Fórum tartanak, ennek során két előadás és kerekasztal-beszélgetés keretében az országimázs és -arculat témakörét vitatják meg a meghívott előadók és vendégek - közölte Ács Zoltán. Az Aranyrajzszög díjak közül a kiállítás-megnyitó után az életműdíjat Ducki Krzysztof, a Kulturális díjat Herbszt László, a Szuverén Tervezőgrafika Díját Németh Gyula, Az utóbbi évek tervezőgrafikai tevékenységéért díjat Kóthay Gábor, Az év grafikai stúdiója díjat a Café Design, A magyar tervezőgrafikáért díjat pedig Csegezi Tamásné vehette át.

Ducki Krzysztof plakátjai. Kép: Design Terminál

Az Életműdíjat idén Ducki Krzysztofnak ítélték, aki immár több évtizede része a magyar tervezőgrafikai kultúrának is. A Varsói Képzőművészeti Akadémián végzett, de 1982 óta Budapesten él és alkot. Az otthonról hozott szellemiségével új színeket vitt a hazai plakátművészetbe, mi több, annak az egyik meghatározó személyiségévé vált. A tervezőgrafika szinte valamennyi területén tevékenykedik, eddigi munkásságát azonban a plakátjai tették igazán ismertté.

Németh Gyula illusztrációi a Lángoló Gitárok magazinba (Nate Dogg, Grandpierre Attila, Winkler Róbert)


A szuverén tervezőgrafika díját Németh Gyulának ítélték. E díjat mindig olyan tervezőgrafikai produkciók alkotójának ítéljük, aki egymaga is képes bizonyítani a tervezőgrafika sokoldalúságát és szuverén jellegét. Igaz, hogy e tevékenység ma általában sok más alkotó műfajjal és szakmával való együttműködést feltételez, mégis szükségesnek tartjuk kiemelni az olyan egyéni képességeket és teljesítményeket, mint amilyen Németh Gyuláé, aki egyéni stílusú illusztrációiért és emblématerveiért kiérdemelte a Szuverén Tervezőgrafika Aranyrajzszög Díjat.

A Zene szemeimnek pályázaton a MATT szakmai díját Szabó Andreának ítélte a zsűri Papírhangok című munkájáért, míg a MATT különdíjaival Koroknai Kirát (Liszt 200) és Serfőző Pétert (Liszt zeneművek grafikai vizualizációja) jutalmazták.


Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!

Kapcsolódó írásaink

Kapcsolódó írásaink

Ez az első kiállítás, ami kutyáknak szól!

A mai világban már igazából bármit lehet. Így történhetett az, hogy Londonban megnyílt az első olyan kiállítás, melyet kifejezetten ebeknek készítettek el.

Ahol késztetést éreznél te is, hogy felcsapj egy könyvet: könyvmolyok kuckói (képriport)

Titkos is zugok, csendes sarkok, ahol meghitten félrevonulhatsz kedvenc irományoddal.

Sárkányok a Fővárosi Állat- és Növénykertben

Sárkányok és más vadállatok lepték el a Fővárosi Állat- és Növénykertet egy kiállítás keretében. Érdemes megnézni!

A magyar fejlesztésű, fényáteresztő fa elképesztő nemzetközi siker lett

A magyar fejlesztés határtalan lehetőségeket nyit a lakberendezésben, mivel számtalan típusú fafurnér, felületkezelés és díszítő motívum közül lehet választani, és testre szabni az egyedi kialakítású bútorokat.

A világ legtermészetesebb bútora, avagy így kell széket növeszteni

Egy angol startup cég őrült ötlete forradalmasítja a bútorgyártást.


NAPI BOLDOGSÁG