Tíz év után ismét virágzik a lótusz a thaiföldi Khao Sam Roi Yot Nemzeti Parkban, ahol a színpompás növény a szárazság és a környezetszennyezés miatt az elmúlt években teljesen eltűnt a park tavaiból. A thai kultúrában szentként tisztelt növény megjelenése nemcsak a helyieknek jó hír, a Bangkoktól mintegy három órányi utazásra délre elterülő nemzeti park a külföldiek körében is közkedvelt látványosság. "Most azonban a nemzeti park a lótuszok helyreállításának kellős közepén van. Amikor eljön a megfelelő idő, meg fogjuk nyitni a közönség előtt" - mondta Rugdroj Aszvakultarin, a park igazgatója a lótuszok felbukkanása után.
A lótuszvirágzás elmaradását a szakemberek a Thaiföldet sújtó szárazsággal és a nemzeti park tavait, folyóit és karsztvizeit is sújtó műtrágya-szennyezéssel magyarázzák. "Most azonban ismét esik az eső, és a több ezernyi lótusz a környezet tisztábbá válásának eredménye" - tette hozzá az igazgató.
A térségben az indiai lótusz az őshonos. Gyönyörű fehér, rózsaszínes vagy egészen piros virágai vannak. A faj minden része ehető. A lótusz az ősi keleti vallásokban a megtisztulás és az újjászületés jelképe. Virága a buddhizmus egyik fő szimbóluma.
A Prachuap Khiri Khan tartományban elterülő gyönyörű nemzeti parkban található a Phraya Nakhon barlang is, mely az ország egyik legnépszerűbb és egyben legtöbbet fényképezett látványossága. A lenyűgöző barlangot még érdekesebbé teszi a belsejében álló pavilon, amit az 1890-as években V. Ráma király építtetett.
Források: YouTube / Wikipédia / Érdekesvilág