Kiégés ellen: irodakutya!

Egy svéd kutató, Linda Handlin bebizonyította, hogy a szeretetért, kötődésért felelős oxytocin hormon nemcsak emberi kapcsolatok hatására termelődik bennünk. Kutyatartók, amikor a kutyájukat simogatják, hasonló értékeket produkálnak, mint az anyák, amikor gyermekeikkel tevékenykednek. A kutyákban is termelődik ez a hormon, ettől alakul ki a mély kötődés.

 Az oxytocin redukálja a stresszhormonokat.


A burn out egyik természetes megelőzése lehet, hogy amennyiben lehetséges a kutyát az irodába, a munkahelyünkre is magunkkal vigyük.

 A kutya sokat alszik nap közben. Néha odajön és megnézi, hogy hogy vagyunk. Ettől jó érzésünk lesz, viszont ki is kell őt vinni. Míg mások cigizni járnak ki, az irodakutyákkal sétálunk, amitől lenyugszik az ember. Arról nem is beszélve, hogy kedvenc háziállatunk életminőségén és várható élettartamán is jelentősen javítunk, ha nincs egész nap a lakásba zárva.

Vannak cégek, akik pontosan ezek miatt az okok miatt megengedik, hogy az alkalmazottaik kutyát hozhassanak a munkába.

 Például a Google azt hirdeti magáról: "We are a dog Company" - Azaz kutyás cég vagyunk, és az Amazon Seattle-i központjában is közel 1500 kutya "dolgozik".

Alapkövetelmény, hogy a kutya szófogadó, egészséges és gondozott legyen. A kutya soha ne csak azért legyen az irodában , mert stresszoldó, hanem mert része a csapatnak és mert szeretik.

Persze ez a kutyás "cégkultúra" Magyarországon még elég szokatlan, de a bizonyított pozitív hatásai miatt remélhetően hamar elterjed.

Távolról sincs vége, a folytatásért kattints ide!


Szerző: Gesler Lili - Forbes


Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!

Kapcsolódó írásaink

Kapcsolódó írásaink

Mindketten árvák és magányosak voltak egykor, most szerető családban élnek, és imádnak együtt utazni

8 káprázatos fotó arról, hogyan járja együtt a mentett kutya és cica a világot

"Kérem, vasárnap ne jöjjön." - 80 éve ment el József Attila

József Attila. Egyszerű név. Zseniális elme. Az őrület határán táncoló lélek. Költő, művész - a legnagyobb és legmagányosabb. 80 éve távozott közülünk.

A fohász, ami átsegítette a nehéz időszakokon "A kis herceg" íróját

Antoine de Saint-Exupéry, a híres francia író, akinek bölcs gondolatait nem csupán "A kis herceg" művéből ismerhetjük. Az egyik legcsodálatosabb fohász is tőle származik. Élete, pilótaként sem volt félelmektől, szorongásoktól mentes, és az egyik legnehezebb időszakban a következőket vetette papírra

Vihar elől bemenekült kóbor kutyus "tört be" az esküvőre sáros tappancsokon- és milyen jól tette! (Az ifjú pár reakciója szenzációs)

Az ifjú pár egyáltalán nem bánta, hogy egy hívatlan vendég is érkezett az esküvőjükre. Sáros tappancsokon.

"Egy asszonynak két munkahelye van" - az anyák, feleségek láthatatlan munkájának ereje!

Az önkéntes tevékenység és a fizetetlen házimunka gazdasági szempontból láthatatlan (vagyis semmilyen valutában nem definiálják, nem pénzre váltott tevékenység), így ezáltal sokszor presztízs nélküliek is. Ez a társadalmi jelenség pedig leginkább a nőket érinti, ennek egyik oka a hagyományos nemi szerepek között keresendő, ám a mára tömeges női munkavállalás ellenére sem változott ez a helyzet.


NAPI BOLDOGSÁG