Kutyák és emberek igen hatékonyan képesek kommunikálni egymással, ha elsajátítják ehhez a megfelelő tudást.
A mi nyelvünk vokális és nemvokális elemeket egyaránt tartalmaz, akárcsak a kutyáké!
Sok esetben a kutyaharapás könnyedén megelőzhető, ha tudjuk megfelelően értelmezni az eb kommunikációs megnyilvánulásait.
Szótár és nyelvvizsga felkészítés - kezdőknek:
Amikor belépünk a kutya személyes terébe ő rögtön figyelmessé válik, majd pillanatok alatt értékeli a helyzetet és tudatja is velünk, hogy mire jutott.
A szorongó, stresszes kutya füleit lecsapja, nyakát és farkát behúzza és gyakran megnyalja a száját. Ezzel kifejezi idegességét, azt, hogy nem érzi jól magát a szituációban. Az ilyen kutya felé ne tegyünk több lépést, hanem hátrálva engedjünk a személyes terére gyakorolt nyomáson.
Azzal is mutatja, hogy térre van szüksége, ha nem ránk néz, hanem keresi a menekülési útvonalat, hátrafordul.
Idegen kutyához ilyen lelkesen ne közelítsünk. Számunkra ez pozitív viselkedés forma, a kutyák viszont fenyegetőnek értékelhetik.
Ne feledjük: ugyan igaz a mondás, mely szerint amelyik kutya ugat, az nem harap, azonban ez csak addig érvényes, amíg a kutya vokálisan jelez felénk... Amikor abbahagyja, azt sokszor már azért teszi, mert a vélt fenyegetést harapással akarja megszüntetni. Tehát az ugató, morgó, fenyegetően viselkedő, vagy éppen túlságosan meghunyászkodó kutyát sem érdemes megközelíteni.Teljes videó:
Forrás: theDodo
Pozitív Nap - Gerecs Zsófia