Simon Sinek brit-amerikai író és tanácsadó beszél az ún. Y-generáció problémáiról, akik valójában rossz nevelési stratégiák áldozatai. Ráadásul egy olyan világba születtek bele, ahol a közösségi háló és a mobiltelefon jelenti a kapcsolattartási lehetőségeket, miközben a fiatalok képtelenek igazán mély kapcsolatokat létrehozni. Emellett gyakran olyan nagyvállalati környezetbe kerülnek, miután végeznek az iskolával, amely csak a profitot nézi, sohasem a fiatalok hosszú távú érdekeit.
Kik alkotják az Y-generációt?
Az Y generáció egy új típusú nemzedék, melynek kialakulásában a technika száguldó fejlődése játszott rendkívül fontos szerepet. Ha az 1900-as évek utáni időszakot felosztjuk, akkor ez a generáció a negyedik a sorban, az 1980 és 1999 között születetteket soroljuk ide.
Sokan vágynának biztonságot adó érzelmekre egy olyan életben, egy olyan környezetben, amelyben keménynek és határozottnak kell lenni. Az Y generáció tagjai, a mai huszonévesek és fiatal harmincasok az információs kor gyermekei. Világukban mélyen megváltoztak az érintkezési szokások, és átalakultak olyan hagyományos fogalmak, mint értékrend, tudás és tekintély. Kénytelenek megteremteni azt az illúziót, ami a csoporthoz tartozást és a közösségi élményt adja. Ezt pedig sokszor az interneten találják meg: közösségi portálokon, blogokon, hálózatszervezésen alapuló játékokban. Nincs könnyű dolguk.Tari Annamária szerint például világunk változásait nem csupán értelmi, hanem érzelmi eszközökkel is követni kell. Hisz talán még sosem volt ennyire fontos, hogy odafigyeljünk egymásra.
FONTOS: Mielőtt megnéznéd a filmet, vedd figyelembe, hogy a videó nem egy generációt kritizál, hanem a közös felelősséget taglalja. Az Y-generáció nem önmagától lett olyan, amilyen.
Ha még többet gondolkodnál a témán, ez a cikkünk nagyon idevág:
Miért boldogtalanok a mai fiatalok? A megfejtés az orrunk előtt hevert!
Pozitív Nap