Női kézilabda Eb-selejtező - Sikeres kapitányi debütálás

Az azeriek elleni könnyed, 41-19-es Európa-bajnoki selejtezős győzelemmel mutatkozott be szerdán a magyar női kézilabda-válogatott kispadján a norvég Karl Erik Böhn, aki az első külföldi szakvezető a nemzeti csapat élén.

A két csapat között osztálykülönbség volt, a vendégek csupán a 8. percig voltak méltó ellenfelek. Az eleinte minden magyar gólra érkezett válasz, a 8. perctől, 5-4-től aztán beindult a henger. Az azeriek tíz percen át még a magyar kaput sem találták el, így aztán esélyük sem volt a gólszerzésre, szépítésre. Herr kapus csak akkor ért labdához, ha az alapvonal mögé kellett érte menni. A 20. percben kétszámjegyű lett a különbség (15-5), és a szünetig tovább nőtt az előny.

A norvég Karl Erik Böhn az első külföldi szakvezető a nemzeti csapat élén.
(kép: sporthír.hu)

A második félidőben a "közte huszat" ostromolta a Böhn-együttes, ez a 43. percben jött össze (32-12). A hátralévő időben mindenki játéklehetőséget kapott, és a cseresor is igyekezett kiszolgálni a közönséget. Olykor azért a könnyelműség is jelen volt, ziccerek is kimaradtak. A hajrában az érdi Kovács Anna is pályára lépett, neki ez volt az első válogatott meccse.   "Nem vállaltam túl nagy rizikót, amikor korábban viccesen azt mondtam, hogy lemondok, ha az azeriek nyernek ellenünk. Örültem a győzelemnek, és annak, hogy láttam a játékosaimon, élvezik, amit csinálnak. Persze, nem minden meccs lesz ilyen sima, már a fehéroroszok ellen vasárnap sem idegenben" - mondta az MTI-nek az új kapitány. A kvartettből az első két helyezett jut ki a 2012. december 2. és 16. között sorra kerülő, hollandiai Eb-re.