A rostanyagok fontos részei az egészséges táplálkozásnak. Az egészséget támogatják, valamint a rostban gazdag táplálkozás az életet is meghosszabbítja.
Egy felnőttnek napi 30 gramm rostot kell magához vennie, hogy annak egészségmegőrző hatásaiból profitáljon. A rostanyagok kizárólag a gabonák, hüvelyesek, diófélék, gyümölcsök és zöldségek sejtfalaiban és héjszövetében találhatók meg. Tehát ahhoz, hogy jobban támogassuk saját egészségünket, a tányérunkon gyakrabban szerepeljenek növényi eredetű élelmek, és ritkábban felvágottak, tojás, sajt és tej. A gabonatermékek különösen értékes rostforrások.
Csempésszük tányérunkra a rostot!
Lépésről lépésre szokjunk hozzá!
Mindenesetre, ha eddig csak ritkán szerepelt az étrendünkben teljes kiőrlésű kenyér, hüvelyes vagy saláta, akkor lassan szoktassuk a szervezetünket a rostanyagokhoz, mert az emészthetetlen alkotóelemek közül sokat lebontanak a vastagbélben lévő baktériumok. Ennek során gázok keletkeznek, amelyek kellemetlen felfúvódásokhoz vezethetnek. Az alapos rágás és a sok folyadék fogyasztása csökkenthetik ezeket a kezdeti emésztési problémákat.
Forrás: Sokszinuvidek.hu