A csokoládé emésztési gondokat, és májkárosodást okoz
Mint a legtöbb élelmiszer, mértékkel fogyasztva a csoki sem okos semmilyen emésztési gondot. Tanulmányok szerint mindössze egy órát tölt a gyomorban, így nem tartozik a nehezen emészthető élelmiszerek közé, ám ha túl sokat eszünk belőle, valóban megfájdulhat a gyomrunk.
Az étcsoki, vagy a tejcsoki az egészségesebb?
Energiatartalmuk közel azonos, nagyjából 560kcal/100g. Az étcsoki több zsírt, míg a tejcsoki több cukrot, és kalciumot tartalmaz.
Migrént okozhat
A csokoládé fenetil-amin és tiramin tartalma miatt nagy mennyiségben valóban migrénes fejfájáshoz vezethet, ám egy tábla csoki annyira kismértékben tartalmazza ezeket, hogy teljesen ártalmatlan.
Minél több a kakaótartalma, annál jobb
A magasabb kakaótartalmú csokoládéban több a zsír, viszont az alacsonyabb kakaótartalmúban több cukor van. Összességében tehát egy 60%-os kakaótartalmú csokoládéban kevesebb kalória van, mint egy 80%-osban.
A csokoládé hizlal
Valójában, ha egészségesen táplálkozunk, és mellette figyelünk a mozgásra is, nem lesz gondunk az alakunkkal. Ezen néhány kocka csokoládé sem változtat.
Védi a szív- és érrendszert
Antioxidáns, béta-karotin, E-vitamin és kálium tartalma miatt védelmet nyújt a szabadgyökök ellen, amelyek károsíthatják a szív- és érrendszert. Csökkenti a koleszterinszintet, és a magas vérnyomást, ami elsősorban a nagy kakaótartalmú csokoládékra igaz.
A cukorbetegek nem ehetnek étcsokit
A glikémiás-index azt mutatja meg, hogy milyen gyorsan szívódik fel a szénhidrát az egyes ételekből. Az étcsokoládé glikémiás-indexe például 22, míg a tejcsokoládé, vagy fehércsokoládéé 45. Ehhez képest a glükóz glikémiás-indexe 100, míg a szacharózé 65. Tehát a csokoládé nem okoz hirtelen vércukorszint-emelkedést, de fogyasztásáról mindenképpen meg kell kérdezni egy diabetológust, vagy dietetikust, aki személyre szabott étrend kialakításában segíthet.
Resán Alexandra - Pozitív Nap
Forrás: nlcafe.hu
Képek: tumblr, africanbusinessreview.co.za