A nemes feladat 1 évig, a kutya 2-15 hónapos kora között tartana, ráadásul se az élelmezésre, se az orvosi ellátásra nem lenne gondod, hiszen mind a kettőt az alapítvány állja. Az Otthon édes blog azt írja, a jelentkezőknek nem lenne más dolguk, mint érzelemdús, boldog, élménygazdag gyerekkort biztosítani a felnövekvő ebeknek, az alapítvány szakembereivel való folyamatos kapcsolattartás és az előírt szabályok betartása mellett.
A Baráthegyi Vakvezető Kutya Iskola magánadományokból 2013-ban már egy tucat vakvezető kutyát adott át ingyen látássérült gazdáinak. Az Otthon édes blog szerint azonban hiába szép ez az eredmény, ha például Angliában - szintén magánadományokból - évente mintegy ezer vakvezető kutyát képeznek ki a rászorulóknak.
Az, hogy egy kutyus alkalmas-e vakvezetőnek, 1-1,5 éves korban derül ki; a statisztikák szerint minden negyedik-ötödik növendék lesz képes támaszul szolgálni egy látássérült embernek. Bár egyértelmű, hogy egy vakvezető kutya sokkal nagyobb segítség, mint bármely más élettelen eszköz, tárgy, sajnos Magyarországon a vakok és gyengén látók alig 1%-a veheti igénybe egy hihetetlenül okos négylábú "szolgáltatásait".
Ha te is szeretnél nevelőszülő lenni, írj egy e-mailt a piros@barathegyi.org címre; ha pedig még bizonytalan vagy, és egyelőre csak tájékozódni szeretnél, menj fel az alapítvány honlapjára - itt még többet megtudhatsz arról, miért is érdemes vakvezetőnek szánt kölyköket nevelni! Hajrá!
Pozitív Nap
Forrás: otthonedes.blog.hu