Itthon is kiállítják A kis herceg eredeti illusztrációit

Antoine de Saint-Exupéry A kis herceg című regényéhez készített illusztrációinak litográfiáit vásárolta meg a Móra Ferenc Múzeum egy francia magángyűjtőtől. Rostás Mónika muzeológus a grafikák sajtóbemutatóján elmondta, hogy Saint-Exupéry az illusztrációkat vízfestékkel készítette. Az akvarellek kis példányszámú, hitelesített lenyomatait a párizsi Saint-Exupéry Társaság adta ki.

A tizenkét darabból álló sorozat - Saint-Exupéry aláírásával ellátott - lapjain megjelennek a kultikus szereplők: a kis herceg, a rózsa, és a legendás helyszínek, tárgyak is felbukkannak. A képek végigkövetik a regény tartalmát - közölte a szakember. A grafikákat júniusban A kis hercegről szóló kiállításon mutatják be a közönségnek a szegedi Kultúrpalotában. A múzeumpedagógiai központú, interaktív tárlaton igyekeznek majd a gyerekek mellett élményeket kínálni a felnőtteknek is.


A kis herceg című könyv


Antoine de Saint-Exupéry kultikus regénye 1943-ban jelent meg. A legenda szerint az illusztrációkat egyik barátjától kapott festékkészlettel készítette amerikai elvonulása idején. A kis herceg 226 nyelven jelent meg, több mint 80 millió példányban, és ezzel a világ ötven legolvasottabb könyve közé került.

Ha még többet akarsz olvasni A kis hercegről, akkor szemezgess korábbi cikkeink közül:

- 12 örökérvényű igazság, amikre A kis herceg tanított meg minket

- Film készül A kis hercegből - Nézd meg az előzetesét!


MTI

Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!

Kapcsolódó írásaink

Kapcsolódó írásaink

"Kérem, vasárnap ne jöjjön." - 80 éve ment el József Attila

József Attila. Egyszerű név. Zseniális elme. Az őrület határán táncoló lélek. Költő, művész - a legnagyobb és legmagányosabb. 80 éve távozott közülünk.

A fohász, ami átsegítette a nehéz időszakokon "A kis herceg" íróját

Antoine de Saint-Exupéry, a híres francia író, akinek bölcs gondolatait nem csupán "A kis herceg" művéből ismerhetjük. Az egyik legcsodálatosabb fohász is tőle származik. Élete, pilótaként sem volt félelmektől, szorongásoktól mentes, és az egyik legnehezebb időszakban a következőket vetette papírra

12 alkalom, amikor az írók egy egészen új szintre emelték a köszönetnyilvánítást

A regények elején vagy végén a legtöbbször az írók pár szóval megemlítik néhány szerettüket, családtagjukat, akiknek a könyvet ajánlják. Ezek általában rövid, kedves mondatok, amelyekben hálájukat fejezik ki azon emberek számára, akik segítettek nekik a könyv megírásában, ötleteikkel, szeretetükkel támogatták őket a nehezebb időszakokban is. De mint ahogy a világon bármit, ezt is lehet egészen másképp csinálni.

Oldszkúl hárdkór házasság

A házasságról kérdezel? Figyelj, én nem szoktam erről beszélni. Igen, itt az ujjamon a gyűrű, de akkor is, ez magánügy. Hogy nem tudod, hogy mit csinálj? Hat éve együtt vagytok, most már lépni kéne, ő nagyon akarja, az látszik rajta, tett is már célzásokat, ezeket te persze elengedted a füled mellett, de mégis csak, dönteni kéne. Jól van, értem. Először is egy kérdés van:

10 gyönyörű versrészlet a magyar költészet napjára

Azt mondták neki, az Attila név nem létezik, így gyerekkorában sokáig Pistának szólították. Árult vizet, lopott fát, tanított és írt, mégis mindig nyomorgott. Egyetemre ment, képezni akarta magát, de eltanácsolták. Rövid élete során végig önmagát kereste, ám nem tudta megtalálni lelki békéjét. Ő volt József Attila: születésnapját, április 11-ét a magyar költészet napjaként tartják számon.


NAPI BOLDOGSÁG