Bizonyára sokan emlékeznek a Gift című rövidfilmre, amely 2015 egyik legnézettebb magyar videója volt az interneten. A gyártó cég (Deadlens Pictures) azóta több olyan filmmel jelentkezett, amely komoly társadalmi problémára hívja fel a figyelmet; nem meglepő, hogy a legújabb kisfilm is ilyen.
A Hope (Remény - a szerk.) című filmben megjelenik az előítélet, az önzetlen szeretet és egy kis reklám az olvasásnak, az irodalomnak.
Görögh Attila producer a 24.hu-nak elmondta: manapság nem divat könyvet szorongatva ülni a buszon, ezért is fontos ez a film."Kicsit más megvilágításba tettük ezt az Ady-verset, kicsit új értelmet is adtunk neki."
A főszerepre Mucsi Zoltánt kérték fel, aki örömmel vállalta. A videóban azonban nem a szokásos Mucsi-karaktert látod, hanem valami egészen mást, olyat, amitől gombóc lesz a torkodban.
"Amikor megszületett az ötlet, azonnal Mucsi Zoltán jutott az eszünkbe. Átküldtem neki a szinopszist, és habozás nélkül igent mondott. Amikor leültünk megbeszélni a forgatókönyvet, azt mondta: "végre nem kell senki anyját szidnom."
Súlyos mondanivaló két percben, minden másodpercét átérzed:
Ady Endre: Szeretném, ha szeretnének
Sem utódja, sem boldog őse...
Sem rokona, sem ismerőseNem vagyok senkinek,
Nem vagyok senkinek.
Vagyok, mint minden ember: fenség,
Észak-fok, titok, idegenség,
Lidérces, messze fény,
Lidérces, messze fény.
De, jaj, nem tudok így maradni,
Szeretném magam megmutatni,
Hogy látva lássanak,
Hogy látva lássanak.
Ezért minden: önkínzás, ének:
Szeretném, hogyha szeretnének
S lennék valakié,
Lennék valakié.
Pozitív Nap