Az elrepülés a NASA IceBridge-műveletének részét képezte. A misszió során évente felméréseket végeznek Grönlandon és az Antarktiszon egy tudományos műszerekkel felszerelt repülőgéppel.
A több hónapig tartó sötétség után a Nap minden nappal egyre magasabbra kapaszkodik az égbolton. A fotót Michael Studinger, a projekt kutatója készítette késő délelőtti napfényben a lenyűgöző gleccserekről és hegyekről a Nyugat-Antarktisz part menti régiójában, október 29-én.
A felvétel nagy felbontásban itt!
A Pine Island-gleccser friss, gyors változásai révén a misszió elsődleges célpontja, bár az időjárás nem mindig kedvez. Az idén vizsgált régiókat utoljára 2012-ben vették szemügyre, előtte pedig 2002-ben és 2009-ben. A 2013-as műholdas fotók feltárták, hogy egy nagyobb jéghegy vált le a gleccser borjadzási határán. Az első idei repülés során újabb törést találtak, ami relatíve gyakori jelenség.
A szárazföldön lévő, illetve a tengeri jég újbóli vizsgálata kibővíti a 2009-ben leállt ICESat korábbi megfigyeléseit, ezenkívül előkészíti a terepet az ICESat-2-nek, amely a tervek szerint 2017-ben indul.
MTI