Down-szindróma másképp - egy zenész története (videóval)



Abban a szerencsében volt részünk, hogy rátaláltunk a Karmák kezdeményezésre, ezáltal pedig a mi szemünk is egy picit tágabb lett és elcsodálkozóbb: milyen sorsok, milyen személyes missziók és milyen hősök vannak körülöttünk cukormáz és reklámszag mentesen bemutatva. A Down-szindrómával élő emberek előtt tisztelegve mai cikkünkben egy elkötelezett zenész történetét meséljük el egy kisfilmmel és ehhez csak 10 percet kérünk tőletek! 

„Mert vannak a léleknek régiói, amikbe csak a zene világít be.“ (Kodály Zoltán)


Kemence és Parafónia - kézműves, zenész és világutazó születik!


Dörnyei Tamás/ Kép: karmak.hu
Világunkban áldás minden olyan kezdeményezés, amely sérült emberek számára teremt munkahelyet, kreatív munkát, és ezáltal önbecsülést ad. A Kemence Közhasznú Alapítvány egy ilyen hely- ahol fogyatékkal élő fiataloknak nyújtanak támogatást azáltal, hogy hasznos, közös elfoglaltságot s megélhetést biztosítanak számukra.

De az Alapítvány több ennél - egyfajta család és közösség, ahol a dolgozók énekelve, mosolyogva, játszva töltik napjaikat.

Dörnyei Tamásról, a kerámiaműhely munkatársáról már mécsest is neveztek el társai - a Down-szindrómával született férfi közel húsz éve tagja a társaságnak. Bár hétköznapjait egy otthonban tölti- egyedüli foglalkoztatottként társai közül-,  hétvégére öt testvére valamelyikéhez s annak családjához látogat. Mint mondják, számukra teljesen természetes az, hogy Tamás sérült, sőt- a nagyvilág kételyeit ő maga oldja nyitottságával, barátságos viselkedésével.

Tamás bár szavakkal nehezen fejezi ki magát, kreativitása, kedves lénye a muzsika nyelvén is megmutatkozik. Autodidakta módon tanult meg furulyázni. Játszik zongorán, énekel és a Parafónia zenekar szilofonistájaként a  társulattal igazi világutazóvá vált. A zene mindenkié egyesület külföldön nagy elismerésnek örvend- fellépéseiknek köszönhetően Tamás többek között már Lettországba, Litvániába, Németországba is eljutott.


10 percnyi figyelem, megéri a képsorok garantáltan pozitívan hatnak!

Ahogyan a Bárka közösség alapokmányában is írják, mi is „Hisszük, hogy minden ember – fogyatékos vagy nem – egyedülálló és titokzatos érték…" Tamás életénél pedig talán nincs is szebb példa erre.



Szerző: Pozitív Nap - Fodor Márta

Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!

Kapcsolódó írásaink

Kapcsolódó írásaink

dolog, amit az igaz barátok másképp csinálnak

Mi az, amit megtesznek egymásért egy jó barátságban? Öt pontban összefoglaljuk neked, amire - szerintünk - megéri odafigyelni.

Életre szóló élmény egy kisfiúnak: Messi nagyon emberi gesztusa az elzavart kis drukker felé

Ami a világ egyik legnagyobb focistájának egy pillanat, az egy kisfiúnak hatalmas, életre szóló élmény. Messi gesztusa nagyon emberi, érdemes megnézni! :)

Kedvesség? Igen, emberek, lehet gyakorolni!

Bizony a kedvességnek is van világnapja - egészen pontosan november 13-a az. S bár minden nap illik gyakorolni, azért szánjunk most (hogy gyalogolunk bele az ünnepekbe) kiemelt figyelmet neki!

Így gondolnak a gyerekek a gyógyszerészekre (egy fantasztikusan kedves videó)

Néhány napja, egészen pontosan szeptember 25-én volt a Gyógyszerészek Világnapja. Ennek alkalmából gyermekeket kérdeztek meg arról, hogy mi a véleményük a szakmáról.

Elképesztő 145 éves titok lappang Kőbánya alatt - vess rá te is egy pillantást!

Kőbánya roppant izgalmas környék, csak igyekszik ezt a lehető legjobban titkolni. Az itt lévő Dreher Sörgyár csak egy, a nevezetességei közül.


NAPI BOLDOGSÁG