Ezek a jelei annak, ha túl kevés vizet iszol

A szervezet dehidratációjának jelei nem feltétlenül egyértelműek. Egyes esetekben előfordul, hogy amikor szomjasnak érezzük magunkat, már dehidratálódott a szervezet. Ez a krónikus betegség nem annyira veszélyes és intenzív, mint az akut kiszáradás, ám széles körben elterjedt, és főleg azokat veszélyezteti, akik nem isznak megfelelő mennyiségű folyadékot - írja a filantropikum.com.
 


A Lifespan magazin összeállította azoknak a tüneteknek a listáját, amelyek nagy valószínűséggel dehidratációt jeleznek:


A vizelet mennyiségének csökkenése: amikor a szervezet megfelelő folyadékkal van ellátva, a vizelet világossárga színű, és legalább öt óránként vécére kell menni. Viszont, ha nem iszunk eleget, a vizelet sötét színűre vált, és akár hét óra, vagy annál több is eltelhet a vécére menésig. A vizelethiány az egyik fő tünete a kiszáradásnak.

Húgyúti fertőzések: ha a vizeletben található méreganyagok nem hígulnak fel eléggé, azok károsíthatják a nyálkahártyát, és különböző húgyúti gyulladásokat okozhatnak. Ezek legjellemzőbb tünete az égető érzés, és a gyakori vizelési inger.

Székrekedés: a székrekedés egy másik fő tünete a dehidratációnak. Amikor az elfogyasztott élelem a vastagbélbe jut, akkor több folyadékot tartalmaz, ami lehetővé teszi a normális széklet kialakulását. A vastagbélrendszer megfelelő tisztán tartásával (rostdús táplálkozással, megfelelő mennyiségű folyadék fogyasztásával, vastagbél izomzatának működtetése) a szervezetben felhalmozódott energetikai blokkok is nagymértékben oldhatóak.

Jó, ha tudod: a száraz száj már a kiszáradás jele: „Nem beteg vagy, hanem szomjas! Ne gyógyszerrel kezeld a szomjúságodat!” (Dr. Fereydoon Batmanghelidj)


A víz az emésztőrendszer kenőanyaga, annak köszönhetően vannak a dolgok folyamatos mozgásban. Krónikus dehidratáció esetén a vastagbélnek sok vízre van szüksége, hogy a szervezet többi részét is képes legyen ellátni. A folyadékhiány szárazzá teszi a székletet, ami a vastagbél falán megtelepszik, így sokkal nehezebben ürül.

Kiszáradt száj: ha nem iszunk elég folyadékot, kiszárad a szánk, és jelentősen csökken a nyáltermelés.

Könnyhiány: sír, de nem könnyez? Valószínűleg kevés folyadékot vitt be a szervezetébe, ezért a könnycsatornák nem tudnak megfelelőképpen megújulni.


Olvass a víz pozitív hatásairól: egy orvos, aki felvette a harcot a gyógyszermaffia ellen: pirulák helyett napi négy liter folyadék!



Forrás: filantropikum.com

Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!

Kapcsolódó írásaink

Kapcsolódó írásaink

Készen állsz 2018 nagy olvasási kihívására?!

Ha már egy olyan könyved sincs otthon, amit még ne olvastál volna el, ha már senki nem tud olyan olvasnivalót ajánlani Neked, amit már ne tudnál fejből oda-vissza, akkor ez a játék Neked való! Ha úgy érzed, keveset olvasol, pedig igenis szeretnél, akkor még motivációként is jól jöhet ez a kihívás! Kalandozz egy kicsit a könyvek világában!

Elsírta magát a fiú a vizsga közben, érdemes meghallgatni, mi volt a mester reakciója!

Ennek a kisfiúnak igazi mestere van. Mindenkinek ilyen példaképet kívánunk!

Ismerd fel időben a cukorbetegséget!

Magyarországon több mint félmillió regisztrált cukorbeteg ember él, és további 250 ezer azoknak a száma, akik valójában cukorbetegek, de nem tudnak róla vagy még nem vettek részt diabétesz-szűrésen.

6 pozitív hatás, amiért érdemes kávét innod

Évek óta megy a vita, egészséges-e a kávé, vagy sem. Az egy dolog, hogy nem mindenki szereti a kávét, de aki igen, azt folyamatosan olyan hiedelmekkel riogatják, hogy nem jó kávét fogyasztani.

Ezt adod a gyerekednek, ha sportolni küldöd

Elgondolkodtató írás terjed arról, mit adsz a gyermekednek, ha sportolni küldöd Nem csak erőnlétet vagy jó kondíciót, hanem annál sokkal többet...


NAPI BOLDOGSÁG