Belépés

Olasz női győzelem a Budapesti tenisztornán

Román ellenfelével szemben fölényes győzelemmel nyerte meg az olasz Roberta Vinci a Római Teniszakadémián rendezett Budapest Grand Prix női döntőjét.
Az első helyen kiemelt olasz Roberta Vinci nyerte a Római Teniszakadémián rendezett, 220 ezer dollár összdíjazású Poli-Farbe Budapest Grand Prix salakpályás női tenisztornát, miután a vasárnapi döntőben három játszmában győzött a hetedikként rangsorolt román Irina Begu ellen.
Vinci győzelmét ünnepli

Az összecsapás 2 óra 8 percig tartott. Vinci, aki ezzel a sikerrel pályafutása ötödik WTA-tornagyőzelmét aratta, a nyolcaddöntőben Babos Tímeát is búcsúztatta. Az olasz játékos 37 ezer dollárt és 280 világranglista pontot kapott, míg a román teniszező 19 ezer dollárral és 200 ponttal vigasztalódott. Tavaly és tavalyelőtt Szávay Ágnes diadalmaskodott a Római Teniszakadémián, sajnos ő az idén gerincbántalmai miatt nem tudott indult.