Fornetti – a világra szóló magyar sikersztori

A Fornetti név ismerősként csenghet mindenkinek. Ma már szinte nincs olyan fővárosi metrómegálló sem, ahol ne vehetnénk valami apró, ropogós  finomságot. A kis pékségek sikere azonban nem állt meg az országhatárnál.


Mindenki ismeri már a kis pékségeket

Palásti József 1997. március elsején hozta létre családi vállalkozásként a Fornetti Kft. –t, amely azóta már Magyarország legsikeresebb magyar tulajdonú franchise rendszerévé nőtté ki magát. De milyen út vezetett idáig?

Palásti 1979-ben, 18 évesen szerzett sütőipari mesterlevelet a szakma kiváló tanulójaként, és még ebben az évben megalapította első pékségét. De érdeklődése a sütődén kívül is szerteágazott.

Egy ideig a zöldségtermesztés fortélyait tanulta, a kereskedői tapasztalatait a Bosnyák téri piacon bővíthette. Az élet mindenre megtanította, amire egy sikeres üzletembernek szüksége lehet, de végső soron minden azon múlt, hogy mert nagyban gondolkodni.

A bátorság és kitartás pedig meghozta gyümölcsét: a Fornetti Európa harmadik legnagyobb franchise-zává vált, Palásti pedig bekerült Magyarország száz leggazdagabb embere közé.

Az nagyra törő alapító: Palásti József

A siker titka volt a Fornetti újszerűsége: a fagyasztott péksütemények biztosították, hogy a termékek ne száradjanak ki, vagy romoljanak meg a szállítás során, így az egész országra kiterjedő hálózat kiépítése már nem is tűnt olyan lehetetlennek. A technológiát több mint 14 évig tökéletesítették, és még mind a mai napig tovább fejlesztik. Palásti nem csak irodájában ülve igazgatja vállalkozását, mint ahogy azt sok hasonló vezető tenné.


A pékmester igyekszik a munka minden folyamatát ellenőrizni, de még a gyártósor egészének megtervezése is az ő nevéhez fűződik. 2001-ben a Fornetti saját fejlesztésű, digitális vezérlésű látványkemencéje, a „Forno di Fornetti” is a rendszerbe került.

Lassan a világ minden szegletébe eljut a Fornetti

A Fornetti az egyik legjobb példája annak, hogy innen, Magyarországról is lehet világszerte ismert, és sikeres márkákat létrehozni. Az egyetlen, amit tennünk kell, hogy folyamatosan képezzük magunkat, és mikor a lehetőség előttünk áll, megragadjuk azt, és meg sem állunk a célig.


Szerző: Gerstenbrand Bence - Pozitív Nap

Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!

Kapcsolódó írásaink

Kapcsolódó írásaink

A Dalai Láma üzenete a magyarokhoz

Figyeljünk oda jól a szavaira! Ugyan a felvétel már több mint 10 éves, aktualitása ma is nagyon erős. .

Íme, az ország hét csodája!

Gyakran esünk abba a hibába, hogy a természetet azonosítjuk egy szép idős fával, egy kellemes vizű tóval, egy aranyos állattal, a hétvégi kirándulással vagy horgászattal. Mindez valóban fontos, és a rekreációs értéket nem szabad lebecsülni, de amikor természetről beszélünk, ennél sokkal többről van szó.

Ez biztosan le fog nyűgözni: holnap kerül a mozikba az eddigi legszebb film Gemencről

Nem szabad kihagyni, kicsiket és nagyokat egyaránt le fog nyűgözni! :)

Magyarra fordították a dalszöveget, majd vissza - óriási röhögés lett belőle

Az amerikai The Tonight Show-ban megmutatták, hogyan bénázik a Google Translate, ha a magyar nyelvvel kell megküzdenie...

10 gyönyörű versrészlet a magyar költészet napjára

Azt mondták neki, az Attila név nem létezik, így gyerekkorában sokáig Pistának szólították. Árult vizet, lopott fát, tanított és írt, mégis mindig nyomorgott. Egyetemre ment, képezni akarta magát, de eltanácsolták. Rövid élete során végig önmagát kereste, ám nem tudta megtalálni lelki békéjét. Ő volt József Attila: születésnapját, április 11-ét a magyar költészet napjaként tartják számon.


NAPI BOLDOGSÁG