Mindössze egyetlen napra volt szüksége az Apis Cornak, hogy Oroszországban felépítse egy 38 négyzetméteres ház falait additív, 3D nyomtatási technológiával. Az igazi újdonság a sebesség, illetve az, hogy helyben készült a ház, nem egy gyárban nyomtatták a részeit. És mindezt csupán 3 millióból - adta hírül a napokban az itcafe.hu.
Első olvasatra talán sokakban felmerülhet a kétely, de a lenti
videó jól mutatja, hogyan készült el a ház előszobával, nappalival,
konyhával és fürdőszobával. Az Apis Cor nyomtatója akár 132 négyzetméteres házak elkészítésére is alkalmas, áthelyezés nélkül 3,3 méter magas épületeket tud gyártani.
Extrém hidegben is jól haladtak a munkálatok
Az tél egyik leghidegebb, decemberi napját választották az építésre, így bebizonyosodott az is, hogy extrém körülmények között is működik a megoldás. Az utómunkálatokhoz szükség volt szigetelésre is, ezt laza szerkezetű, száraz szigetelőanyaggal, illetve purhabbal oldották meg. A nyomtatási minőség lehetővé tette, hogy csiszolás és egyéb előkezelés nélkül, azonnal festhessék a falakat. Miután bekerültek az ablakok, a világítás és a többi gépészeti és berendezési tárgy, kulcsrakész lett a ház. A tetőt külön szigetelték egy vízzáró réteggel, és mint nyilatkozták a lapostetős kivitel ellenére jól bírja a hó súlyát.
Az épület 175 évig is bírhatja
A demóban az ívek dominálnak, így jogosan merülhet fel a kérdés, hogy honnan lesz megfelelő bútorzat a lakóknak? Minden bizonnyal nyomtatnak maguknak.
Fotó: apis-cor.comCsupán 3 millió forintba került
Az Apis Cor adatai szerint hozzávetőleg 275 dolláros négyzetméter ár jön ki, amiben már a falakon és a tetőn kívül a külső-belső befejezés, a szigetelés, az ablakok, a padló, illetve a vezetékelés is benne van. Tehát a ház megközelítőleg három millió forintért épült fel. A költségek tovább csökkenthetők, ha nincs szükség ilyen extravagáns megjelenésre, a klasszikus négyzetes forma a cég becslése szerint 223 dollár körüli négyzetméterárral valósítható meg.
Forrás: Sokszinuvidek.24.hu