Magyar ünnep a Paralimpián: 24 óra alatt két hatalmas siker egy úszónőtől!

A magyar paralimpiai delegáció közel nyolvan elhivatott sportolóból áll, akik büszkén utaztak ki az idei riói játékokra, hogy képviseljék hazánkat. Nekünk, itthon maradottaknak is hatalmas öröm, hogy paralimpikonjaink sikereiről számolhatunk be nap, mint nap!

A paralimpikonok teljesítménye, mellyel önmagukat, családjukat és hazánkat is képviselik, majdhogynem nagyobb, mint olimpikonjainké, hiszen saját démonaikon tú testük démonjaival is meg kell küzdeniük.

Szerencsére a sport mindenkié, így a kimagasló teljesítmény mindig figyelmet érdemel.

Összegezzük most, hogy paralimpikonjaink hogyan teljesítettek az elmúlt napokban!

Az erőemelő Tunkel Nándor 155 kilós teljesítménnyel bronzérmes lett a 49 kilogrammos súlycsoportban a riói paralimpia első, csütörtöki versenynapján, így övé lett a magyar küldöttség első dobogós helye.

Az S10-es sérültségi kategóriában versenyző Pap Bianka ezüstérmet szerzett 100 méteres hátúszásban a riói paralimpia szombati versenynapján.

Nagy örömünkre Pap Bianka nem elégedett meg ennyivel, másnap sikeresen folytatta az éremgyűjtést:  az S10-es sérültségi kategóriában versenyző Pap Bianka bronzérmet szerzett 200 méteres vegyesúszásban a riói paralimpia vasárnapi versenynapján.

Az uszodából van azonban még egy magyar érmünk: az S9-es sérültségi kategóriában versenyző Sors Tamás nagyszerű versenyzéssel ezüstérmet szerzett 200 méteres vegyesúszásban a riói paralimpia vasárnapi napján.