Mennyi tápanyag vagy kórokozó van az ételekben? - Mindent kimutat az új SCiO szenzor



Az új SCIO szenzor alapja a fizikai rezgések alapján működő anyagelemzés- számolt be az Impress magazin. Minden egyes molekulának saját rezgése van, ezek alapján azonosítja be a különböző élelmiszerek vagy akár tabletták hatóanyagait. A technológia a fogyasztókat segíti abban, hogy a gyártók ne tudjanak többé becsapni bennünket a feltüntetett tápanyagokkal, melyek valójában nem is kerültek az adott termékbe, vagy épp ellenkezőleg, benne vannak, de nem informálnak bennünket róla.



"A mindent átvilágító kütyü"

Az újdonságként debütáló mindent átvilágító kütyü még fejlesztés alatt van, de bizonyos alap tápanyagok kimutatására már képes. A cukor- és kalóriatartalmát például meg tudja mondani bárminek, amire rávilágítunk vele, az ásványi anyag és alkohol tartalmat is kimutatja, illetve néhány kórokozó felismerésére is képes. A fejlesztők szerint azonban hamarosan mindent felfedezhetünk a környezetünkben molekuláris szinten.



Rejtőzködő káros anyagok és allergének...

Az érzékelő fejlesztésének célja, hogy a felhasználók valós információkhoz jussanak az adott zöldség, gyümölcs vagy bármilyen készétellel kapcsolatosan, melyet szeretnének megvásárolni. Használatával pontos képet kaphatunk arról, hogy mi kerül az asztalunkra. A SCiO érzékelővel megvilágított élelmiszerek, vagy anyagok tápanyagtartalmáról, illetve a bennük található káros anyagokról egy alkalmazás segítségével 5 másodpercen belül megjelennek az adatok az okostelefonunk kijelzőjén.

Az új SCiO érzékelővel, mely a 2016-os CES elektronikai expón elnyerte a Tech egy jobb világért díjat, remélhetőleg hamarosan minden egészségre káros összetevő és allergén anyag kiszűrhető lesz, mely az ételekbe, vagy akár a kozmetikai szerekbe kerülnek.


Fotó: Impress Magazin


Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!

Kapcsolódó írásaink

Kapcsolódó írásaink

Nassolás helyett: sóvárogsz ételek után? Testednek ezekre van szüksége

A sóvárgások egyik fő oka a tápanyaghiány jelzése lehet. Egy egészséges étel kívánása pozitív hatással lehet a szervezetre. Egészségtelen ételek esetén íme az útmutatás.

Millióknak adhat reményt az AIDS elleni küzdelemben: már embereken tesztelik

Az új módszer feltörheti a sejtekben rejtőző kórokozó védelmi rendszerét.

Bemutatjuk az Agykérgi Homunkuluszt

Azt mindannyian tudjuk, hogy nézünk ki kívülről. Ám ez a kis homunkulusz azt mutatja meg, az agyunk miként látja a testünket belülről.

Mi fán terem a bio életmód?

Pár éve még ismeretlen csodabogár, mára divatos mozgalom a bio életmód. Na de mi is ez?

Valós remény az amputáltaknak – a tapintó műkéz

A művégtagok új generációja nem csak pusztán gondolatokkal irányítható, de élethű tapintás érzetet nyújthat a betegeknek.


NAPI BOLDOGSÁG